грыжа желудка

Грижа шлунка часто виявляється на пізній стадії захворювання. У деяких випадках діагностика іншої патології визначає наявність у пацієнта озвученої проблеми. Ви можете заздалегідь підстрахуватися до виникнення ускладнення за допомогою консультації у фахівця.

Що таке грижа шлунка?

Шлункова грижа – це реально відчутний дискомфорт у верхній частині ШКТ. Розширення шлунка суттєво позначається на загальному самопочутті пацієнта.

Внутрішньочеревний тиск здатний на довгий час вивести людину з робочого стану. В такому випадку йдеться зазвичай про 2-й ступінь розвитку патології – стравохідний отвір діафрагми блокується максимально.

Ознаки грижі шлунка

Симптоми грижі у шлунку часто діагностуються самим хворим. Дискомфорт завдає:
  1. Печія. Зазвичай вона починає турбувати ночами або після прийому їжі. Фізичне навантаження також провокує появу печії.
  2. Біль. Її локалізація відчувається за грудиною і часто стає основним дискомфортним фактором. У положенні лежачи біль може стати нестерпним. Посилюється вона також при різкому піднятті важкого предмета. Часто боляче ковтати під час прийому їжі.
  3. Порушення серцевого ритму. Іноді при виникненні такого симтому достатньо встати і походити. Прийом спазмолітичних препаратів тимчасово блокує аритмію. Поява цієї ознаки свідчить про те, що грижа вже має значний об’єм.
  4. Відрижка. Виникає вона самовільно поза черговим прийомом їжі.
  5. Кашель. Він може мати затяжний характер при внутрішньочеревному тиску на діафрагму.
  6. Руйнування емалі зубів. У результаті ушкоджується найміцніша кістка в організмі людини, і з’являються сколи.
  7. Все це доповнюється неприємним запахом із рота.

За несуттєвих змін зазначені ознаки можуть і не спостерігатися. Іноді достатньо прийняти но-шпу для блокування неприємних симптомів. Але у такий спосіб проблема в результаті, звичайно, не вирішується.

Види грижі шлунка

Чіткої класифікації при цій патології не спостерігається. Однак грижа шлунка має деякі різновиди:

  1. Хіатальна грижа шлунка. Її відносять до найпоширенішої деструкції порожнистого м’язового органу.
  2. Ковзна грижа шлунка – це проникнення його частини разом зі стравоходом у грудину хворого. При занедбаній патології людина відчуває суттєвий дискомфорт. Грижа 1 ступеня в рідких випадках турбує майбутнього пацієнта гастроентеролога.
  3. Параезофагеальна грижа шлунка. Її рідко зустрінеш серед загальних діагнозів при проблемах із ШКТ. При ній спостерігається правильне положення нижньої частини стравоходу. З верхньою зоною виникають критичні ситуації при випинанні її в грудну клітку.

Над діафрагмою виникає різний рівень підвищення важливого органу в ШКТ. Розрізняють 4 ступені його патологічної зміни:

  1. Кардинальне. Причиною дискомфорту у хворого стає просковзання в отвір стравоходу нижнього клапану (сфінктера).
  2. Кардіофундальний. Визначають зсув верхнього відділу шлунка в ділянку грудної клітки.
  3. Субтотальне. Йдеться про серйозну деструкцію – 50% шлунка знаходиться над діафрагмальним куполом.
  4. Тотальне. Оперативне втручання у разі необхідно через перебування всього шлунка над озвученою зоною.

Не виключений варіант все життя відчувати серйозні проблеми за наявності грижі. Проте оперативне втручання гостро необхідне під час прогресування захворювання.

Причини грижі на шлунку

Грижа шлунка має різні причини. Випадки її вродженого походження діагностують нечасто. Зазвичай виникнення патології пов’язане з наступними факторами:

  1. Тривале блювання. Подібні регулярні спазми призводять до підвищення внутрішньочеревного тиску. Інтенсивний кашель також призводить до таких наслідків.
  2. Метеоризм. Часті запори провокують прогресування грижі шлунка. Посилене газоутворення – це сприятливий ґрунт для загострення захворювання.
  3. Фізичне навантаження. Цей фактор стосується надмірних силових тренувань та важкої праці на виробництві. Можливий варіант виникнення проблеми після підняття предмета із значною вагою.
  4. Вікові показники. У людей похилого віку підвищений внутрішньочеревний тиск фіксується частіше в порівнянні з молодшими пацієнтами.

Наявність короткого стравоходу діагностують за наявності генетичного дефекту. Відхилення від норми починаються під час внутрішньоутробного розвитку плода.

Діагностика грижі шлунка

Рентген стравоходу та шлунка дозволяє дізнатися про наявність захворювання. Знадобиться обстеження з використанням барію. Ендоскопія також не виключається зі списку потрібної діагностики.

У деяких випадках знадобиться консультація лікарів вузької спеціалізації. Необхідно буде здати кров на загальний аналіз та пройти обстеження у пульмонолога, кардіолога, хірурга та онколога.

Лікування грижі шлунка

Лікування грижі шлунка включає в себе наступне:

  • дієту та повноцінний відпочинок без зайвих фізичних навантажень;
  • проходження курсу лікувальної фізкультури;
  • застосування лікарської терапії під наглядом фахівця.

При виявленні суттєвої патології корекція харчування знадобиться однозначно. Не можна допускати варіант виникнення печії та запору. З цієї причини з раціону виключають:

  • білокачанну капусту та бобові;
  • незбиране молоко та газовані напої;
  • смажені, копчені та гострі страви;
  • консервацію будь-якого виду.

Краще внести в меню запечені овочі, рибні (яловичі, курячі) котлети на пару та сухарики замість свіжого пшеничного хліба. Переїдати при описаному захворюванні не можна. Краще денний раціон розподілити на 5-6 порцій.

Важливою є при грижі шлунка лікувальна гімнастика. Її комплекс має визначити спеціаліст. Все залежить від віку та особливостей патології пацієнта. Під час виконання неприпустимі:

  • різкі рухи та граничне фізичне навантаження;
  • навмисна затримка дихання за принципом йоги;
  • виконання вправи після їжі.

Під час рецидиву захворювання будь-які навантаження неприпустимі. Це ж обмеження стосується і післяопераційного періоду.

Серед медикаментозного лікування виділяють такі антациди, як Альмагель чи Маалокс. За зниження секреції шлункового соку зазвичай відповідають Золсер та Омез. Больові симптоми блокують Но-ша та інші спазмолітики. Озвучені препарати приймають лише після призначення лікаря без спроб самолікування народними засобами.

Хірургічне лікування грижі шлунка

При грижі великого розміру та марності медикаментозного лікування необхідна операція. Проводять її із використанням різних методик. Зазвичай вшивають стравохідний отвір при крурорафії. Йдеться про зміцнення зв’язки діафрагми.

Також можливе виконання фундоплікації. При цьому дно шлунка фіксується навколо стравоходу.

Реабілітація після операції

У нашій клініці тривалість операції зводиться до мінімуму. Великих розрізів під час неї немає. Зазвичай все закінчується трьома-п’ятьма проколами на черевній стінці.

Можуть залишитися ледь помітними точки на шкірі. Сильні болі після операції однозначно не зафіксовані з боку пацієнтів. Реабілітація відбувається швидко під контролем з боку наших фахівців. У нашій клініці Ви зможете отримати безкоштовну консультацію у медиків із багаторічним оперативним досвідом. При діагностиці використовуватиметься сучасне обладнання. Воно дозволить розпізнати патологію на стадії її розвитку. До звичного способу життя пацієнт повернеться дуже скоро.

3.7/5 (3 Reviews)
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×