Лапароскопическое лечение грыж

Абдомінальною грижею називається патологічний стан, при якому органи або тканини тіла випинаються через ослаблену ділянку в черевній стінці. Існують різні види абдомінальних гриж: епігастральні, пахові, пупкові, післяопераційні і ін. Як правило, грижі не викликають виражених симптомів, за винятком дискомфорту і болю при напрузі і підняття важких предметів. Але при ущемленні грижа може привести до дуже тяжких наслідків, пов’язаних з некрозом органів і тканин, що знаходяться в грижовому мішку.

Раніше лікування гриж живота проводилося тільки відкритим хірургічним шляхом. З розвитком лапароскопічної хірургії стали доступні мінімально інвазивні операції. Лапароскопічна герніопластика – це малоінвазивний метод корекції грижі через невеликі розрізи. У порівнянні з відкритою хірургією він пов’язаний з меншою постопераційною хворобливістю і швидшим періодом відновлення.

У нашій клініці лапароскопічне лікування гриж живота проводиться із застосуванням ендохірургічної системи Olympus Visera 4K UHD. Це флагманська універсальна платформа хірургічної візуалізації, яка об’єднала в собі всі передові технології останніх років.

Показання до лапароскопічної герніопластики

Грижі не проходять самі по собі. Єдиним доступним методом лікування є операція. Тільки лікар після ретельного діагностичного обстеження може визначити, чи є ви кандидатом на мінімально інвазивну хірургію. Цей метод частіше використовується для лікування невеликих і неускладнених гриж.

Протипоказання до лапароскопічної хірургії гриж живота

У деяких випадках для лікування грижі доцільно проведення стандартної відкритої операції. Лапароскопічна операція протипоказана в наступних випадках:

 • наявність великої кількості рубцевої тканини після попередніх абдомінальних хірургічних втручань;
 • запальний процес в черевній порожнині;
 • тяжкий ступінь ожиріння.

Як підготуватися до лапароскопічної корекції грижі?

Лікар дасть вам докладні рекомендації перед операцією. Вам потрібно буде не їсти і не пити як мінімум за 8 годин до операції. Якщо ви приймаєте будь-які ліки, розкажіть про це своєму лікареві. Деякі препарати впливають на здатність організму до згортання крові, що може привести до ускладнень під час і / або після операції. Лікар внесе необхідні корективи в графік прийому ліків.

Як проводиться лапароскопічна герніопластика?

Операція проводиться під загальною анестезією. Це означає, що під час процедури ви нічого не будете відчувати. Хірург зробить 3 невеликих проколи навколо грижі. Перший прокол буде близько 1 см. Він необхідний для введення в черевну порожнину лапароскопа – тонкої трубки з мікровідекамерой на кінці. Зображення з відеокамери передається на монітор з високою роздільною здатністю. З його допомогою лікар може контролювати свої дії під час операції.

Решта розрізів довжиною близько 5 мм необхідні для введення мініатюрних хірургічних інструментів. Черевна порожнина заповнюється вуглекислим газом. Це потрібно для того, щоб звільнити простір для хірургічних маніпуляцій. Лікар ідентифікує грижу і повертає органи і тканини, що потрапили в грижової мішок, в своє нормальне положення. Залежно від обраної техніки герніопластики над або під грижовими воротами розміщується хірургічна сітка. Вона буде підтримувати ослаблену ділянку черевної стінки. На завершальному етапі лапароскоп і хірургічні інструменти витягуються, операційні розрізи вшиваються.

Переваги лапароскопічної герніопластики

Хірурги нашої клініки мають високу кваліфікацію і великим досвідом мінімально інвазивної хірургії абдомінальних гриж. У порівнянні з відкритою технікою лапароскопічна операція має ряд переваг:

 • зниження ризику кровотечі та інфекції;
 • відсутність помітних післяопераційних рубців;
 • скорочення терміну післяопераційної реабілітації;
 • зниження болю в період післяопераційного відновлення;
 • можливість швидше повернутися до професійної та повсякденної діяльності.

Кроме этого, при необходимости лапароскопический подход позволяет хирургам выполнять коррекцию множественных грыж, используя одни и те же разрезы.

Переваги лапароскопічної хірургії гриж живота з застосуванням системи Olympus VISERA 4K

Компанія Olympus – піонер в області малоінвазивної хірургії. Основна мета, яку ставили перед собою розробники ендохірургіческого комплексу – це візуалізація, порівнянна за якістю з відкритою хірургією і навіть перевищує її.

Olympus VISERA 4K

Olympus VISERA 4K – це інноваційна ендохірургіческая система, заснована на передовій технології 4K. Це перший хірургічний комплекс в своєму роді, який на даний момент є еталоном хірургічної ендоскопії. Використовуючи такі переваги, як надвисока роздільна здатність, розширена колірна гамма і безпрецедентна можливість наближення операційного поля, система VISERA 4K UHD забезпечує високу точність і безпеку лапароскопічної хірургії.

Основні плюси системи Olympus VISERA 4K:

 • Надвисока чіткість. Можливість оцінити патологічні тканини поблизу – це один з головних критеріїв успішності лапароскопічної хірургії. Чим більш детально операційне поле відображається на моніторі, тим легше хірурга вибрати правильну стратегію дій. Очевидно, що підвищена чіткість зображення дозволяє знизити операційні ризики. Чіткість зображення, яку дозволяє отримати ендохірургічним комплекс VISERA 4K UHD, в 4 рази перевищує стандарт Full HD, надають звичайні Візуалізаційні системами. Такий дозвіл дає можливість хірургу побачити найдрібніші деталі операційного поля. Чіткість візуалізації можна порівняти з 50% наближенням оперованих структур до ока хірурга.
 • Розширений колірний рішення. Ендохірургічний комплекс VISERA 4K UHD використовує розширену кольорову гаму. Червоний, жовтий, зелений і синій кольори виглядають на моніторі більш соковито і насичено. В цілому зображення стає більш реалістичним. Колірна гамма Wider Color Gamut полегшує розрізнення здорових і патологічних тканин. Крім цього, хірурга легше орієнтуватися у визначенні кордонів тканин – м’язів, жирової клітковини, нервових волокон, судин.
 • Безпрецедентна можливість збільшення операційного поля. VISERA 4K UHD – дозволяє хірургу максимально наблизити оперовані тканини. При цьому зображення залишається дуже чітким, допомагаючи розглянути навіть найдрібніші деталі. Це, в свою чергу, безпосередньо впливає на точність хірургічних маніпуляцій і безпеку оперативного втручання в цілому. Додаткові переваги – розширення огляду операційного поля, зменшення зниження якості зображення через дим і аерозолів, запобігання ймовірності перехрещення хірургічних інструментів.
 • Безпека хірургії. Лапароскопічна хірургія в цілому має ряд інтра- і післяопераційних переваг. До них відносяться: зниження післяопераційної хворобливості, кращий косметичний ефект після операції і швидке відновлення пацієнта. Інноваційна система Olympus VISERA 4K дозволила проводити лапароскопічне лікування гриж живота швидше і безпечніше. Важливу роль в цьому зіграло якість цифрових зображень. Зв’язок між якістю візуалізації і результатом операції дуже тісний. Підвищення якості зображення дозволяє хірургу в повній мірі оцінити стан внутрішніх структур тіла. Чіткий огляд анатомічних орієнтирів допомагає хірургу підвищити точність розтину тканин, максимально знизити ризик кровотечі і скоротити час операції. Це безпосередньо пов’язано зі зниженням рівня хірургічного стресу для пацієнта і частоти операційних і післяопераційних ускладнень.

Підводячи підсумки, можна виділити наступні основні переваги системи Olympus VISERA 4K:

Надвисоке розрішення:

 • дозволяє поліпшити якість візуалізації і підвищити ступінь безпеки операції;
 • допомагає хірургу отримати в 4 рази більше інформації про стан оперованих органів і тканин, ніж стандартні системи обробки зображень в стандарті Full HD;
 • дозволяє наблизити зображення операційного поля на 50% без втрати якості зображення.

Широка кольорова гамма:

 • насичене перенесення кольорів робить зображення максимально реалістичним;
 • кордони тканин різного типу (жиру, нервів, судин) стають більш помітними;
 • хірурга легше відрізнити здорові тканини від патологічних.

Розширена візуалізація операційного поля:

 • великий екран і електронний зум дозволять збільшити огляд операційного поля;
 • чітка візуалізація допомагає уникнути перехрещення хірургічних інструментів і зменшує спотворення зображення через туман і дим;
 • дає можливість хірургу побачити навіть найдрібніші деталі тканин навіть при багаторазовому збільшенні зображення.

Після лапароскопічної хірургії грижі

Більшість пацієнтів можуть повернутися додому в той же день після лапароскопічної герніопластики. Але, враховуйте, що термін госпіталізації буде залежати від складності операції і вашого загального стану здоров’я. Як правило, пацієнти повертаються до нормального повсякденного активності і професійної діяльності протягом одного-двох тижнів.

Лапароскопічне лікування гриж живота в нашій клініці

У нашій клініці є можливість корекції абдомінальних гриж мінімально інвазивних шляхом з використанням інноваційної ендохірургіческой системи Olympus VISERA 4K. Високоточна система візуалізації дозволяє підвищити точність і безпеку хірургії та істотно скоротити термін післяопераційної реабілітації. Запишіться на безкоштовну консультацію хірурга, щоб отримати більш детальну інформацію про операції, а також дізнатися, чи є ви кандидатом на мінімально інвазивну хірургію.

Запись на бесплатную консультацию


5/5 (6 Reviews)

Коментарів поки що немає

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *