Лікування післяопераційної грижі

Післяопераційна грижа може виникнути після хірургічного втручання на органах черевної області. Є ризик випинання у вигляді грижі внаслідок довгого шва після операції. Утворився рубець піддається впливу ряду факторів, від тиску всередині очеревини до скорочення м’язів. Іноді післяопераційний рубець не справляється з навантаженням і утворюється грижа.

Формування опуклості доводиться на перший або другий рік після операції. Часом вона доставляє більше дискомфорту, ніж хвороба, з приводу якої здійснювалося хірургічне втручання. Тому дуже важливо почати лікування вчасно. Без допомоги лікарів грижа не пройде сама по собі і буде приносити тільки більше проблем з часом. Занедбаний стан може привести до розвитку супутніх захворювань і навіть стати загрозою для життя.

Визначення

Післяопераційна грижа – це стан внаслідок хірургічного втручання на органи черевної порожнини (наприклад шлунок, селезінка), в результаті якого вони виходять за межі очеревини в районі шва.

Найчастіше грижовоговипинання виникають від нагноєння рани після операції або серйозного хірургічного втручання при онкології. Так само грижі нерідко виникають при лапароскопії або на місці видалення пухлини, органу очеревини.

Види

Випинання діляться на кілька видів за різними параметрами.

Класифікація післяопераційних гриж:

  • За величиною. Маленьку грижу можна виявити тільки методом пальпації, вона не перевищує 5 см. Середні утворюють видима зміна до 10 см. Великі складають 15 см, вони деформують живіт. Гігантські займають більшу частину живота, збільшуючи його. Грижові ворота більше 15 см – негативно впливає на якість життя і вимагає негайного втручання фахівців.
  • За місцем розташування. Грижове випинання може розташовуватися по центру живота, збору або посередині.
  • За походженням. Виділяють набуті та вроджені грижі.
  • За рівнем ускладнення. Можуть бути як складними, так і не складними щодо лікування. Одні піддаються вправляння, а інші ні.

Причини

Причиною виникнення післяопераційної грижі може стати тиск всередині живота і неможливість порожнини перешкоджати йому.

Фактори, що сприяють утворенню післяопераційних гриж:

Схильність. Сюди входять персональні особливості людини, наприклад, режим сну і харчування, вік, наявність хвороб, збій метаболізму. Сполучна тканина слабо формується при поганому харчуванні, шкідливі звички, а також у людей похилого віку і онкологічних захворюваннях. Перешкоджає формуванню рубця цукровий діабет і зайва вага.

Місцеві фактори. На загоєння рани після операції може вплинути подальше запалення. Нагноєння не дає рубцю сформуватися і підвищує ризик виникнення випинання. Знижує відновлювальний процес тканин технічні похибки або необхідність в закритті рани після операції (тампони, дренажі). Погана якість шовного матеріалу або його недолік теж є причиною поганого загоєння шва.

Провокуючі чинники. Включають в себе захворювання (астма, хронічний бронхіт, запори і тд), які провокують тиск усередині черевної порожнини. Сюди можна віднести вагітність і пологи, непосильна фізична праця і спорт. Міцний рубець формується через 2-3 місяці після операції, а остаточно закріплюється тільки через рік. Не дотримання рекомендацій лікаря і навантаження на що не сформувався рубець призводить до гриж в цьому місці.

Симтоматика

Ознаки випинання виникають вже через пару тижнів після операції. Зміни можна зрозуміти по припухлості в животі. Згодом припухлість стає жорсткою, утворюючи грижової мішок. Опуклість особливо видно під час кашлю або чхання, при напруженні. Монотонні болі перетікають в різкі переймоподібні. Спочатку реабілітаційного періоду вони легко вправляються без больових відчуттів.

Симптоми післяопераційної грижі:

  • біль в животі;
  • діарея;
  • задишка;
  • кров під час дефекації;
  • блювота;
  • больові відчуття під час сечовипускання;
  • складність самостійного вправляння грижі в лежачому стані.

Грижа провокує непрохідність кишечника і порушує стілець.

Профілактика

Профілактика післяопераційної грижі:

  • Суворе дотримання рекомендацій лікаря;
  • Регулярна обробка рубця;
  • Стерильність при обробці шва;
  • Здорова їжа (відмова від напоїв з газами);
  • Носіння бандажа;
  • Відмова від тяжкості;
  • Уникнення перегрівання та переохолодження;
  • Нормалізація ваги.

Важливо!

Звертатися до фахівця необхідно при найменшій ознаці грижовоговипинання, щоб вчасно викорінити проблему.

Ускладнення

Виникнення грижі на місці шва означає зміну положення внутрішніх органів і тиску між ними. Відхилення провокує порушення функціональності органів, які випинаються в грижової мішок. Несвоєчасне звернення до лікаря тільки погіршує ситуацію.


Наслідки післяопераційної грижі:

  • Копростаз.
  • Утруднення дефекації, запори;
  • Запалення.
  • Починається запальний процес в грижовому мішку;
  • Обмеження.
  • Вражена післяопераційна вентральна грижа призводить до некрозу тканин, аж до летального результату.

Важливо!

Не можна відкладати похід до лікаря, так як процес ускладнення протікає швидко. Якщо ігнорувати проблему, то велика грижа призведе до атрофированию тканин. Такий прогноз ускладнює операцію і не завжди дає оптимістичний прогноз.

Лікування

Видалення післяопераційної грижі повертає цілісність черевної стінки і правильну анатомію живота.

Виділяють два способи пластики:

  1. Шляхом заміщення передньої стінки своєї ж тканиною. Такий метод не потребує додаткових матеріалів. Спосіб можливий при грижевом комірі не більше 5 см. Маленькі грижі видаляють під місцевою анестезією, а в інших випадках використовується наркоз.
  2. Сітка при операції післяопераційної грижі. Хірургічне втручання полягає в установці сітки з синтетичних ниток в очеревині. Використовується сітчастий імплант, який без проблем вживається в тканини, утворюючи надійний каркас. Сітка не провокує алергічну реакцію і запалення. Такий метод підходить більшості людей. Протез встановлюється з метою зміцнення шва після хірургічного втручання і ушивання воріт грижі.

Сітчастий імплант встановлюється після висічення рубця або шляхом лапароскопії. Лапароскопія – це найбільш швидкий і безболісний спосіб операції, який дозволяє швидко повернуться до комфортного життя. Імпланти підбираються виходячи з розміру грижі. Такий метод має як плюси, так і мінуси. Кваліфікований фахівець допоможе грамотно підібрати спосіб виходячи з індивідуальних особливостей.

Вартість

Післяопераційна грижа – це патологія, яка вимагає негайного втручання фахівців. Отримати детальну консультацію щодо лікування післяопераційної опуклості можна в Центрі лікування гриж. Досвідчені лікарі проведуть обстеження і призначать точний метод вирішення проблеми.

Кожен пацієнт задається питанням: «Скільки коштує лікування післяопераційної грижі»?

Наша клініка пропонує саму доступну вартість, яка значно дешевше, ніж у конкурентів.

Важно!

Запрошуємо всіх на безкоштовну консультацію. Важливо пам’ятати, що навіть найменша грижа вимагає огляду лікаря і подальшого лікування.

    Очная консультация с врачом бесплатная, любые вопросы и запись на прием при помощи данной формы - 24/7




    ViberWhatsAppTelegramПозвонить




    Питання та відповіді

    ✔ Як запобігти появі грижі на місці операції?

    Хірург використовує не розсмоктується матеріал для шва з метою профілактики утворення гриж. У реабілітаційний період слід уникати активного спорту, не допускати запорів, сильного кашлю і напруження живота.

    ✔ Післяопераційна грижа на животі як її усувають?

    Післяопераційна грижа видаляється тільки хірургічним шляхом. Є 2 способи: шляхом заміщення передньої стінки черевної порожнини власною тканиною (можливий при маленькому розмірі опуклості) або установки сітчастого імпланта для зміцнення шва.

    ✔ Що робити при ущемленні післяопераційної грижі?

    Ущемлення грижі – дуже небезпечний процес, в результаті якого відбувається защемлення органів черевної порожнини і їх дисфункція, що може привести до інтоксикації і лихоманки. У 8% патологія призводить до летального результату. Щоб не запустити хворобу, необхідно звернутися до лікаря якомога раніше. Такий випадок вимагає термінової медичної допомоги, щоб зменшити ризик омертвіння органів.

    ✔ Як виглядає післяопераційна грижа?

    Післяопераційна грижа – це випинання внутрішніх органів черевної порожнини в районі післяопераційного рубця внаслідок розбіжності внутрішніх країв м’язів. Грижа має круглу форму від декількох см до десятків см.


    ✔ Чому треба лікувати післяопераційну грижу?

    Якщо не вдатися до лікування післяопераційної грижі, то це може привести навіть в перфорації шкірного покриву і виходу вмісту назовні. Будь-яка, навіть найменша опуклість вимагає консультації компетентного фахівця.

    ✔ Чи існують без операційні методи лікування післяопераційної грижі?

    Консервативне лікування застосовується в одиничних випадках при наявності протипоказань до оперативного втручання. В такому випадку пацієнту рекомендується сувора дієта і обмеження в занятті спортом. Носіння бандажа є необхідною умовою.

    ✔ Чи потрібно носити бандаж після операцій для запобігання післяопераційної грижі?

    Бандаж після операції значно знижує ризик виникнення післяопераційної грижі. Вона підтримує черевну порожнину, покращує кровопостачання, підвищує м’язовий тонус і допомагає шраму зарубцюватися. Бандаж зменшує болю в області шва після операції і знижує ризик розвитку рецидиву. Бандаж може використовуватися в цілях профілактики для людей, схильних до виникнення відхилення, а також для виконання важких фізичних навантажень. Протипоказанням до використання бандажа можуть стати хронічні захворювання, що супроводжуються набряком або поганий стан шва (нагноєння, кровотеча).

    Центр лікування гриж запрошує всіх бажаючих на консультацію і проведення лікування. Якщо ви помітили у себе перші ознаки дискомфорту, то не варто затягувати з походом до лікаря. Компетентні фахівці проведуть необхідне обстеження і призначать відповідний план лікування.

    Наша клініка забезпечує високий рівень обслуговування при лояльних цінах. Уважний персонал, кваліфіковані лікарі і комфортні умови перебування в стаціонарі є безперечними перевагами нашої клініки. Лікування здійснюється на основі точної діагностики з використанням інноваційних методів лікування і новітніх протезів. Діють знижки інвалідам і пенсіонерам. Первинна консультація є обов’язковою, оскільки лікування призначається виходячи з індивідуальних особливостей і огляду.

    Ми завжди готові прийти на допомогу.

    5/5 (7 Reviews)