Лікування стегнової грижі у жінок

Стегнова грижа – це стан, який неможливо усунути народними методами та консервативним лікуванням. Намагаючись самостійно вправити її, можна отримати защемлення, що дуже небезпечно. Вирішити цю проблему допоможе лише герніопластика. Хірургічне втручання проводиться кількома методами, а вибір оптимального варіанта може зробити лише досвідчений хірург. Попередньо потрібне обстеження та аналізи, обов’язково враховуються особливості організму та спосіб життя пацієнтки.

Кваліфіковані фахівці нашої клініки мають достатній досвід, щоб провести якісну діагностику та за її результатами вибрати найбільш оптимальний варіант втручання, щоб рівень травматизму був мінімальним.

Що потрібно знати про стегнову грижу?

У медичній практиці під цією патологією розуміють стан, коли внутрішні органи через стегновий канал виходять з очеревиною із черевної порожнини. У нормі стегновий канал замкнутий, не має анатомічних структур. Якщо сполучні тканини стінки очеревини слабкі, через вплив негативних факторів у канал можливе попадання внутрішніх органів, зокрема частини кишечника. Грижа має вигляд сферичного або мішковидного випинання, що з’являється в зоні трикутника стегна. Як і всі інші різновиди гриж, стегнова має ворота, мішок, вміст, оболонки.

Існують такі стадії розвитку стегнової грижі:

  • початкова (поява поколюючого болю під час фізичних навантажень, грижовий мішок у межах стегнового внутрішнього кільця);
  • неповна (болючі відчуття при русі, утворення випинання в пахвинній зоні, що вправляється в спокійному стані самостійно);
  • повна (неможливо вправити в черевну порожнину).

До негативних факторів, які сприяють утворенню стегнової грижі у жінок, відносять наступні:

  • операція в минулому;
  • швидке схуднення;
  • ушкодження нервів черевної порожнини;
  • підвищений внутрішньочеревний тиск (причини: запори, надмірні фізичні навантаження, постійний кашель, вагітність);
  • травмування стінки очеревини;
  • проблеми з сечовипусканням;
  • слабка сполучна тканина (спадковість).

Розпізнати стегнову грижу можна за різними розмірами випинання між пахом та стегном. Можливі болісні відчуття чи дискомфорт, які посилюються під час руху чи фізичних навантаженнях.

У жінок таз ширший, ніж у чоловіків, під пахвинними зв’язками значно більше слабких місць, а сполучна тканина менш міцна. Тому у них стегнова грижа діагностується частіше, ніж у пацієнтів чоловічої статі. Коли патологія на повній стадії, випинання часто відбувається в статеву губу.

Можливе виникнення болісних відчуттів у тазі, стегні, в області яєчників, у піхві, під час дефекації чи статевого акту.

Найбільш небезпечним ускладненням стегнової грижі є защемлення (раптове здавлювання у грижових воротах), що може призвести до кишкової непрохідності, гангрени кишок, перитоніту, некрозу. Можливе також запалення грижі або застій калових мас у товстій кишці.

Суть методики лапароскопії грижі IPOM

Даний метод є відносно новим, якщо порівнювати з традиційними методиками пластики післяопераційних гриж. Його застосування можливе завдяки тому, що у медичній практиці сьогодні використовуються спеціальні сітки. Одна сторона спрямована до внутрішніх органів, має спеціальну плівку, щоб органи черевної порожнини не зросталися з нею.

Під час хірургічного втручання лікар використовує відеокамеру та спеціальні інструменти, які вводяться через невеликі проколи у черевній стінці, щоб усунути грижу зсередини очеревини, застосовуючи спеціальну сітку. Перед тим як встановити сітку, видаляються всі зрощення внутрішніх органів із очеревиною, а також грижові ворота. Після цього проводиться установка сітки швами, що проходять через прямі м’язи живота, та фіксація над апоневрозом прямих м’язів. Фіксація додаткової сітки проводиться спеціальним інструментом герніостеплером.

Перевага даного виду хірургічного втручання для лікування стегнової грижі у жінок полягає у меншому травматизмі черевної стінки, відповідно, косметичний ефект кращий, а період реабілітації менший. Але ця операція не може проводитися, якщо грижа має дуже великі розміри, до того ж сітчастий протез коштує дорого, що також є недоліком методики IPOM.

Чому для лікування стегнової грижі краще скористатися послугами нашого медичного центру?

Звернувшись до нас, можна отримати такі переваги:

  • великий досвід спеціалістів у проведенні лапароскопічних операцій;
  • максимально прозоре ціноутворення, приховані платежі відсутні;
  • операція передбачає перебування у стаціонарі всього 1 день;
  • кровотеча відсутня, післяопераційний період проходить легко та швидко;
  • шви розсмоктуються самостійно, знімати їх не потрібно;
  • рана гоїться швидко, щодня робити перев’язки немає необхідності;
  • вставати з ліжка можна через 6 годин після хірургічного втручання;
  • постійна та цілодобова підтримка;
  • співробітництво зі страховими компаніями;
  • лікарняний лист в електронній формі.

Не варто відкладати візит до лікаря надовго, будь-які зволікання можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Заповніть заявку, щоб записатись на безкоштовну консультацію досвідченого фахівця нашого медичного центру.

Питання та відповіді

Чи можна позбутися стегнової грижі без операції?

Ні, ефективне лікування дозволяє забезпечити лише хірургічне втручання, під час якого лікар видаляє грижу, а також відновлює цілісність тканини. Спочатку хірург проводить огляд, щоб вибрати оптимальний спосіб видалення грижі в індивідуальному порядку.

Яке обстеження необхідне перед хірургічним втручанням?

Щоб прийняти рішення щодо видалення стегнової грижі, призначаються такі методи діагностики: флюрографія, ЕКГ, загальний аналіз крові, коагулограма, кров на групу та резус-фактор, біохімія крові, гепатити В та С.

Скільки часу займає оперативне втручання?

За тривалістю хірургічне втручання займає близько 30 хвилин.

Який вид знеболення використовується під час лапароскопії?

Операція проводиться під загальним наркозом. Під час процедури пацієнт спатиме. Для анестезії використовують препарат LEON PLUS.

Скільки потрібно перебувати у стаціонарі клініки?

Тривале перебування в умовах стаціонару не потрібне. Вже за день можна йти додому.

Який вид сітчастого імплантату використовується у вашій клініці?

Під час проведення операції у нашому медичному центрі застосовуються сітчасті імпланти американського виробництва Bard.

Як відбувається відновлення після лапароскопії стегнової грижі?

Майже відразу рана затягнеться, тому перев’язки не потрібні. Знімати шви також потреби немає, тому що вони розсмоктуються самостійно.

Післяопераційний бандаж рекомендується носити протягом місяця. Також протягом цього часу не можна піднімати речі, вага яких більша за 3 кг. Щоб зняти болісні відчуття та знизити ймовірність запального процесу в зоні втручання, у перші п’ять днів рекомендується приймати по одній таблетці 3 рази на день такі препарати, як кетолонг або дексалгін.

    Очная консультация с врачом бесплатная, любые вопросы и запись на прием при помощи данной формы - 24/7




    ViberWhatsAppTelegramПозвонить




    5/5 (1 Review)
    5 1 голос
    Рейтинг статті
    0 Коментарі
    Вбудовані Відгуки
    Переглянути всі коментарі
    ×