Рецидив пахвинної грижі, при якому поява випинання повторюється, є серйозним післяопераційним ускладненням.
Рецидив – це один із найпоширеніших наслідків операції пахової герніопластики. Для запобігання негативним результатам використовуються методи реабілітації. Але навіть на тлі їх застосування ризики рецидивної пахвинної грижі виникають майже в 30% випадків.
Лікуванням пахвинної грижі займаються хірурги в стаціонарах, а ось повторне випинання вимагає особливого специфічного підходу. Тому їх лікуванням займаються спеціальні грижові медичні центри, які вивчають проблеми глибше. Фахівці Центру лікування гриж живота проходять навчання в Ізраїлі, Іспанії, Німеччині. Величезний досвід роботи та великий обсяг проведених операцій дозволяють підбирати ефективні методики.
Причини рецидиву
Повторна грижа розвивається на тлі низки чинників. Це і технічне виконання попередньої операції, і особливості післяопераційного періоду, спосіб життя пацієнта, індивідуальні чинники. Фахівці у галузі хірургії впевнені, що основа етіології рецидиву лежить у неправильно обраному методі реабілітації. Тобто, у підборі відновлювальної методики не враховувалася анатомічна особливість будови пахового каналу. Необхідно враховувати і тривалість дефекту, що виник.
Причини утворення рецидиву грижі включають:
- Ускладнення у післяопераційному періоді, розходження швів, можливий розвиток запального процесу у післяопераційній рані. Нормальному реабілітаційному періоду можуть заважати навантаження, які вводяться зарано (підняття важкого, спорт).
- Рецидив можливий у разі індивідуальних передумов, які спричиняють розвиток захворювання. До них належить астенічний тип статури, хронічні системні захворювання, при яких здійснюється навантаження і тиск на черевну стінку.
Незалежно від типу ускладнень лікування рецидиву пахової грижі слід довірити професійним хірургам, які займаються лікуванням гриж. Фахівці Центру лікування гриж живота в Києві добре володіють інформацією про всі нюанси як попередньо проведених операцій, так і про лікування рецидиву, що виник. Для відновлення анатомічної цілісності застосовуються найсучасніші методи хірургії.
Суть методики лапароскопії грижі
В лікуванні рецидивної грижі використовують імпланти, без яких успішне відновлення майже неможливе. Сучасні сітчасті системи добре інтегруються в тканини людини та забезпечують ефективний результат лікування грижових випинань. Методика і допомога полягає у розташуванні імплантату на очеревині в ділянці воріт грижі. Тобто імплантат встановлюється всередині живота.
За рахунок черевного тиску імплант при встановленні притискається до черевної стінки. Тому вдається обійтися без фіксації у тих зонах тканин, які не змінені. А здебільшого вдається зберегти здорові тканини, не пошкоджуючи їх. За відсутності прямого контакту імплантату з підшкірною жировою клітковиною виключається негативний вплив на загоєння ранового процесу. Також вдається уникнути ускладнень, пов’язаних із запальними реакціями.
Особливості встановлення імпланту
Імплант встановлюється двома методиками – відкрита техніка або із застосуванням лапароскопічних технологій. Центр лікування гриж живота при рецидиві пахової грижі застосовує закритий метод. Усі операційні дії виконуються через локальні проколи на черевній стінці. Методика полягає у послідовному усуненні дефекту з подальшою установкою імплантату.
Структура імплантату представляє собою стерильний протез, який розправляється самостійно. Він не розсмоктується з часом, його верхній шар складається із спеціальної поліпропіленової сітки та шару з мікроскопічними порами. Така структура дозволяє скоротити адгезію тканин. Людський організм добре адаптується до сітчастих імплантатів. Методика лапароскопії вважається ефективним методом лікування з мінімальними ризиками ускладнень.
Застосування композитних імплантів є технічно нескладною операцією. Вона дозволяє виконати герніопластику при пахвинних грижах з найбільшою надійністю. Післяопераційні дефекти легко усуваються з цією методикою. Встановлення імпланту малоінвазивним способом значно скорочує післяопераційний період.
Лапароскопія допомагає також із грижами великого розміру. Біосумісний матеріал значно скорочує період реабілітації, відновлює великі анатомічні ушкодження.
Особливості проведення лапароскопічної операції
Втручання починається із виконання невеликих проколів на передній черевній стінці. У ході операції зрощення, які спровоковані попереднім втручанням, розділяються. Ушкодження здорових тканин зведено до мінімуму. Грижовий дефект закривається імплантатом зсередини. Покритий він спеціальною речовиною – гідрогелем, який скорочує ймовірність утворення спайок.
Пристрій обладнаний особливою системою самостійного позиціонування. Імплантат розправляється сам, а фіксується він із використанням спеціальних кріплень, які згодом розсмоктуються. Технологія забезпечення оптимального розправлення імплантату та підтримки результату усувають багато проблем. А виникають такі проблеми частіше при розташуванні підтримуючого виробу всередині. Це особливо актуально у разі дефектів великих розмірів. Даний тип операції полегшує лікувальний процес при рецидиві пахвинної грижі.
Переваги звернення до Центру лікування гриж живота у Києві:
- Під час виконання операції використовуються сучасні імплантати останнього покоління.
- Розсічення тканин виконується із застосуванням лазерної диссекції, завдяки чому відсутня кровотеча, скорочується тривалість післяопераційного періоду.
- Шви та фіксуючі елементи виготовлені з композитів, що самостійно розсмоктуються. Знімати після операції їх не потрібно.
- Відсутня потреба у щоденних перев’язках, тому що проколи для лапароскопії виконуються до 5 мм. Операційна рана гоїться швидко, без ускладнень.
- Наркоз виконується із застосуванням апарату Leon Plus, пацієнти прокидаються відразу після завершення втручання.
- Тривалість операції скорочено до 60 хвилин.
- Після операції в клініці потрібно перебувати під наглядом лише одну добу.
- Надаємо лікарняні листи, працюємо зі страховими компаніями, які можуть оплатити лікування.
Підтримка пацієнтів здійснюється цілодобово. Для проведення операції слід пройти попереднє обстеження, стандартне для госпіталізації.
Метод лапароскопічного лікування рецидиву пахвинної грижі – це високотехнологічна та ефективна операція. Центр лікування гриж живота спеціалізується на малоінвазивних операціях, допомагаючи відновитися в короткі терміни без ризиків ускладнень.
Не затягуйте з лікуванням ускладнень, що виникли. Залишіть заявку та отримайте безкоштовну консультацію в нашому медичному центрі.