Лечение правосторонней паховой грыжи

Правобічна пахвинна грижа – це болісний та небезпечний для здоров’я стан, при якому внутрішні органи черевної порожнини випадають у пахвинний канал. Ослаблені м’язи та сухожилля черевної стінки при цьому розходяться, формуючи грижові ворота. Через простір, що утворюється, в пахвинний канал випадає частина кишечника або великого сальника. З огляду на особливості чоловічої анатомії, з цією патологією частіше стикаються чоловіки та хлопчики шкільного віку. Особливо ризикують пацієнти, які мають спадкову схильність, надмірну вагу, підвищений внутрішньочеревний тиск та запори. Грижі також можуть формуватися у людей, які часто піднімають важке.

Очная консультация с врачом бесплатная, любые вопросы и запись на прием при помощи данной формы - 24/7
ViberWhatsAppTelegramПозвонить
Не помітити розвиток пахвинної грижі практично неможливо. В області паху або в мошонці з правого боку формується болісна припухлість, яка може мати різні розміри. Біль та дискомфорт внизу живота посилюються під час ходьби, обмежуючи фізичну активність пацієнта. Тяжкі форми патології супроводжуються затримкою сечі, метеоризмом, нудотою та блюванням.

Ігнорувати цей стан категорично не можна. Відсутність своєчасного лікування може призвести до защемлення, запалення та подальшого некрозу тканин, що загрожує життю пацієнта!

Лікування правобічної пахвинної грижі методом лапароскопії IPOM

На зміну важким та травматичним методам відкритої хірургії прийшла інноваційна методика лікування правобічної пахвинної грижі – лапароскопія IPOM. Суть методу полягає у зміцненні передньої черевної стінки за допомогою спеціальних сітчастих трансплантатів, які запобігають повторному випаданню внутрішніх органів через пахвинний канал. Операція проводиться через кілька невеликих отворів діаметром менше 5 мм, що забезпечує мінімальне травмування тканин. Такий підхід дозволяє назавжди позбутися проблеми без ускладнень та рецидивів у майбутньому.

Лапароскопічна операція з видалення пахової грижі IPOM проходить у чотири етапи:

 1. Етап 1 – Підготовка. На цьому етапі пацієнт проходить медичне обстеження та здає ряд лабораторних аналізів. За результатами попередньої діагностики анестезіолог підбирає безпечну схему знеболювання, враховуючи індивідуальні особливості організму хворого. Операція завжди проходить під загальним наркозом, що унеможливлює будь-які неприємні відчуття під час втручання.
 2. Етап 2 — Відновлення нормальної анатомії черевної порожнини. Через кілька невеликих проколів, які роблять неподалік від грижі, в черевну порожнину вводиться мініатюрна відеокамера та набір спеціальних хірургічних інструментів. Це дозволяє хірургу оглянути операційне поле і точно визначити місця зрощення внутрішніх органів із очеревиною. Акуратно ліквідувавши подібні зрощення, лікар повертає внутрішні органи на свої місця.
 3. Етап 3 — Встановлення сітчастого протезу. Щоб закрити грижові ворота, використовується міцний та еластичний сітчастий протез. Високотехнологічна сітка з протиспайковим покриттям фіксується до м’язів та тканин за допомогою швів або спеціальних скоб. Шовний матеріал повністю розсмоктується протягом кількох місяців без необхідності повторного лікарського втручання. Використання сітчастого трансплантата дозволяє відновити цілісність та надійно зміцнити черевну стінку, не створюючи додаткової напруги м’язів та зв’язок. Це виключає ризик рецидиву.
 4. Етап 4 – Післяопераційна реабілітація. Після лапароскопії пацієнту необхідно пробути у стаціонарі добу. Вже через 6 годин після втручання можна вставати та ходити. Повне відновлення відбувається лише за 10-12 днів, при цьому біль та дискомфорт у післяопераційному періоді практично відсутні.

Завдяки простоті та безпеці лапароскопічна методика IPOM вважається золотим стандартом лікування правобічної пахвинної грижі у світі.

Перевага лікування у центрі лапароскопічної хірургії

Звернувшись до київського Центру лапароскопічної хірургії, пацієнт довіряє своє здоров’я хірургу вищої категорії з досвідом проведення найскладніших операцій понад 25 років. Фахівці нашої клініки пройшли стажування в Німеччині, Ізраїлі та Іспанії, що дозволяє їм регулярно впроваджувати новітні методики та підходи до лікування пахвинних гриж різних типів.

Переваги проведення лапароскопії у нашому центрі:

 • 100% безпека. Завдяки використанню сучасних систем лазерної диссекції операція проходить практично безкровно та з мінімальним пошкодженням здорових тканин.
 • Найкращі матеріали. У своїй роботі ми використовуємо американські тривимірні сітчасті імпланти компанії Bard і шовні матеріали високої якості, що самостійно розсмоктуються. Це повністю виключає необхідність повторного втручання та дозволяє гарантувати ефективність операції.
 • Швидка реабілітація. Одного дня в комфортному стаціонарі центру достатньо для відновлення фізичної активності. Вже за кілька годин наші пацієнти починають ходити і повертаються до звичного способу життя.
 • Відсутність ускладнень. Ризик розвитку ускладнень після лапароскопії IPOM становить лише 0,3%. Завдяки високій кваліфікації та уважному відношенню медичного персоналу нашої клініки цей показник нижчий, ніж у провідних медичних центрах Європи.
 • Пакетна послуга. Ми проводимо операції за схемою «все включено», що передбачає оплату послуги одним платежем. Це означає, що лікування та реабілітація не вимагатимуть додаткових витрат.
 • Додаткові опції. За потреби хворому надається електронний лікарняний лист та вигідний страховий поліс.

Поєднання досвіду талановитих хірургів та високих медичних технологій – головний принцип роботи Київського Центру лапароскопічної хірургії.

5 запитань пацієнтів

 • Які обстеження та аналізи треба пройти перед операцією?

Передопераційна діагностика включає:

 • флюорографію;
 • електрокардіографію (ЕКГ);
 • загальний та біохімічний аналізи крові;
 • коагулограму;
 • визначення групи та резус-фактора крові;
 • лабораторні тести на гепатити В та С.

Всі перераховані дослідження можна пройти в нашій клініці, отримавши результати протягом декількох годин.

 • Як довго триває процедура?

Загальний час проведення лапароскопії становить 50-60 хвилин.

 • Який тип анестезії використовується?

Знеболення досягається шляхом занурення пацієнта у глибокий медикаментозний сон. Безпечно вирішити цю проблему дозволяє сучасний німецький наркозно-дихальний апарат Leon plus, що забезпечує динамічний моніторинг стану пацієнта протягом усієї процедури.

 • Як проходить післяопераційне відновлення?

Період реабілітації проходить легко та практично безболісно. Необхідності знімати шви та регулярно обробляти рани немає. Косметичні та внутрішньошкірні шви розсмоктуються самостійно, не залишаючи помітних слідів на шкірі. Через 6-7 годин після операції пацієнту вже дозволяється ходити та вживати їжу. При цьому протягом двох тижнів слід відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень та підняття важкого.

 • Чи існує ризик рецидиву?

На відміну від відкритої хірургічної операції, під час якої грижові ворота просто ушиваються, лапароскопія IPOM дозволяє зміцнити черевну стінку, не створюючи напруження м’язів та зв’язок. Це повністю вирішує проблему повторного розвитку правобічної пахвинної грижі після лікування.

При появі перших ознак пахвинної грижі важливо негайно звернутися до кваліфікованого фахівця. Наш медичний центр пропонує безкоштовну консультацію хірурга вищої лікарської категорії. Щоб скористатися цією пропозицією, достатньо залишити заявку на сайті!

5/5 (1 Review)
0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
×