стегнова грижа

Хворобливі відчуття, дискомфорт в області паху або стегна, припухлість, яка з’являється при будь-яких навантаженнях, неприємні відчуття – всі ці симптоми можуть бути тривожним дзвінком, кричущому про серйозні негаразди зі здоров’ям. Однією з таких проблем є стегнова грижа. Вона небезпечна тим, що тканини, кровоносні судини, нерви не тільки сильно болять, але і можуть пошкоджуватися, призводити до ускладнень – некрозу, перитоніту і навіть сепсису. Тому при появі стегнової грижі потрібно відразу ж записатися до лікаря.

Визначення

Стегнова грижа вважається патологічним станом, при якому один з органів черевної порожнини цілком або частково «вилазить» через стегновий канал що утворився. Вона виникає через високий внутрішній черевний тиск, який черевна стінка не в змозі стримати.

Великий тиск на м’язово-апоневротический апарат сприяє виникненню стегнового каналу в області стегна, якого не повинно існувати. Через цей канал внутрішні органи вивалюються назовні. Найчастіше це стосується петель тонкого кишечника.

Стегнова грижа утворена наступними елементами:

  1. Грижові ворота. Саме через них і «вивалюються» органи.
  2. Мішок. Частина черевної порожнини, в якій знаходяться випнутий орган або його частина. Мішок виконує роль вмістилища.
  3. Вміст грижі, тобто безпосередньо сам внутрішній орган або його частина.

Стегнові грижі можуть бути односторонні і двосторонні, а за клінічними ознаками розрізняють:

  1. Невправимі. Їх не можна вправити взагалі, або можна тільки частково.
  2. Вправимі. Їх досить легко вдається вправити самостійно рукою, прийнявши лежаче положення.
  3. Ущемлені. Грижового мішечок стискається, викликаючи біль, порушення кровообігу в тканинах і органах.

Важливо!

При різкому здавленні грижового мішка можливо отримати кишкову непрохідність, застій калових мас, гангрену, омертвіння тканин і навіть сепсис.

Симптоми

Перші стадії захворювання нехарактеризуються якими-то видимими клінічними симптомами. Хоча кашель, фізичні навантаження, ходьба іноді викликають дискомфорт, больові відчуття в пахово-стегнової складці. Це викликано розтягненням м’язів і тканин. Розмір пахового мішка також збільшується або зменшується при русі або зміні положення тіла.

Небезпечними вважаються наступні ознаки:

  • грижової мішок червоніє;
  • пахово-стегнова складка випнуто;
  • є біль в нижній частині живота, паху;
  • спостерігаються запор, нудота, блювання, метеоризм, кров в калі;
  • порушені функції сечовипускання (в грижової мішок потрапила частина сечового міхура).

Якщо присутній хоча б один з цих симптомів, слід обов’язково звернутися за професійною допомогою, оскільки це говорить про те, що грижа невправима.

Стегнові грижі частіше зустрічаються у жінок – 65% виявлених випадків. Це викликано особливостями будови тазової області і м’язово-апоневротического апарату. Зазвичай це захворювання починається після 45 років.

Ускладнення

Одним з найбільш частих ускладнень при цьому захворюванні вважається ущемлення. Вражена стегнова грижа не представляє ніяких труднощів для діагностики, сплутати її з чимось ще не можна. Пацієнт відчуває біль і дискомфорт такої сили, яка набагато гостріше відчуттів при переміщенні судин.

Необхідно негайно звернутися до професіоналів, якщо є ці симптоми:

  • грижової мішок помітно збільшився;
  • він став твердим, щільним;
  • з’являється гострий біль навіть при незначному дотику;
  • температура грижового мішка відчутно вище, ніж у решти тіла;
  • немає дефекації добу і більше;
  • є кишкова непрохідність.

Важливо не упустити короткий момент, коли біль ненадовго вщухає. Це дуже небезпечний період, коли у хворого з’являється відчуття, що хвороба його більше не потурбує. Він перестає про це переживати, але в реальності все в точності до навпаки: відсутність больових відчуттів говорить про те, що почався некротичний процес. Тобто орган або його частина почали відмирати.

Далі стан пацієнта стає тільки гірше: нестерпний біль супроводжується блювотою, підвищенням температури. В таких ситуаціях не варто зволікати. Це загрожує летальним випадком.

Діагностика

Стегнову грижу легко розпізнає будь-який хірург. Він може поставити попередній діагноз після огляду, на підставі опитування самого пацієнта. Найчастіше цього вистачає для подальшого лікування. Інші види досліджень застосовують рідше, при більш ускладнених випадках.

При підозрі на наявність стегнової грижі обов’язково призначення:

  • УЗД;
  • рентгенографії кишечника з контрастною речовиною;
  • загального аналізу сечі та крові.

Обов’язковою при підозрі на захворювання і перед операцією є УЗД стегнової грижі. Воно дозволяє діагностувати навіть початкові форми, ідентифікувати вміст, вид грижі, значно спрощує роботу лікаря, прискорює процес лікування.

Так званий консервативний метод застосовується тільки при вправимій формі. Він полягає безпосередньо в вправленні, яке здійснює хірург. Однак такий спосіб дає лише тимчасовий ефект.

При невправімой стегнової грижі категорично протипоказані будь-які фізичні навантаження, рекомендований постільний режим. Крім цього, хворим призначають бандаж, фіксуючу тканину, що не дозволяє органам або їх частин випадати.

Лікування

Пацієнтів з стегнової грижею лікують тільки із застосуванням хірургічного втручання. Наприклад, неускладнену форму лікують в плановому порядку. Але при запаленні або обмеженні грижового мішка призначається екстрена операція.

При грижі передня черевна стінка втрачає анатомічну цілісність, метою операції є якраз її відновлення. Операція являє собою вправлення або резекцію грижового мішечка, а далі за допомогою пластики усувають дефекти передньої стінки живота, тобто каналу і стегнового кільця.

Ця процедура називається Герніопластика. Лапароскопічна герніопластика виконується із застосуванням стегнового або пахового методів.

Перший варіант закриває зовнішній отвір каналу, тобто прибирає простір між лонної і пахової зв’язками. Пластика стегнової грижі робиться шляхом невеликих проколів, через що безболісна, а пацієнти відновлюються набагато швидше. У цьому випадку також не використовується місцева тканину, для загоєння застосовують спеціальну хірургічну сітку.

Куди звернутися

Якщо у вас з’явилися симптоми стегнової грижі, діагноз вже поставлений і потрібна операція, звертайтеся в нашу клініку. Лапароскопічну пластику у нас проводять найдосвідченіші, відомі хірурги, причому операція проходить максимально швидко і безболісно. Ми відповідаємо за якість проведених операцій.

Лапароскопія підходить не тільки для зшивання і видалення грижі, а й для діагностики, якщо це необхідно. Запорукою успішної операції по усуненню стегнової грижі є висококласний фахівець.

Професіоналізм і знання хірурга забезпечують мінімальну хворобливість проведеної операції і швидке відновлення пацієнта. Лапароскопічна операція більш виграшна для пацієнта, але вона на порядок складніше порожнинної, оскільки існує різниця в візуальній складовій, повністю відсутня тактильна віддача, а свобода маніпуляцій сильно обмежена. Тут від хірурга потрібні велика практична підготовленість, точність і майстерність. Всіма цими якостями відрізняються наші лікарі.

Переваги проведення пластики стегнової грижі у нас:

  • Висока якість обслуговування і лікування. У нас працюють висококласні фахівці, уважний, ввічливий персонал.
  • Низькі ціни. Гнучка система знижок. Надаємо спеціальну дисконтну програму для пенсіонерів та інвалідів.
  • Мінімум знеболюючого. Немає необхідності в великих кількостях, адже відновлення практично безболісно.
  • Відсутність великих шрамів. Рубцов після операції не залишається, а дрібні шрами практично непомітні.
  • Мінімальний ризик ускладнень завдяки малим розрізах.
  • Короткий період відновлення. Незважаючи на складність операції, часу в стаціонарі пацієнт проводить вкрай мало. Зазвичай вже на третій день звична діяльність стає можливою.

Щоб переконатися в якісному і відповідальний підхід наших хірургів, ви можете записатися на безкоштовну консультацію, де ми розповімо про всі особливості, можливі наслідки, відповімо на всі ваші запитання.

    Очная консультация с врачом бесплатная, любые вопросы и запись на прием при помощи данной формы - 24/7




    ViberWhatsAppTelegramПозвонить




    Після консультації можливе проведення операції в нашій клініці, але тільки за погодженням з лікарем. Лікування кожного випадку строго індивідуально і рішення приймає тільки фахівець.

    Питання та відповіді

    ✔ У кого стегнова грижа зустрічається частіше?

    За статистикою жінки більш схильні до появи стегнової грижі, як правило не раніше 40-45 років.

    ✔ У чому основні відмінності стегнової і пахової грижі?

    Деякі області в організмі людини слабо захищені м’язами, і як правило, саме в них виникають грижі. Основна відмінність між стегнової грижею і пахової в тому, що перша виходить через паховий канал, а друга – через стегновий.

    ✔ Чому треба звертатися до лікаря?

    Стегнова грижа вважається небезпечним захворюванням, так як виникли ускладнення (защемлення органів, нервових закінчень або судин) загрожують пацієнтові смертю. Тому при підозрі на цей вид захворювання слід негайно звертатися до професіоналів.

    Запис на консультацію

    Записатися на безкоштовний прийом до лікаря-фахівця можна за номером ☎ 0800-215-486.

    5/5 (6 Reviews)
    ×