пахова грижа

Пахова грижа – патологічне випинання очеревини або її вмісту в паховий канал. Грижа в паху у чоловіків зустрічається частіше, ніж у жінок. Становить приблизно 27% всіх випадків гриж.

Грижа складається з 3 елементів:

  • Грижові ворота. Місце виходу грижового мішка.
  • Грижовий мішок. Грижової мішок являє собою тканини очеревини разом з вмістом, яке виходить через грижові ворота і створює симптоми захворювання.
  • Вміст мішка. Вмістом грижового мішка можуть стати частини органів, судини і м’які тканини.

Види

Пахові грижі можуть бути як вродженими, так і набутими. Вроджені грижі спостерігаються у немовлят, і їх оперативне лікування проводять в ранньому віці. Придбані грижі зазвичай є наслідки надмірного фізичного навантаження разом з поганим розвитком тканин пахового каналу. Часто це супроводжується ожирінням.

Класифікація поділяє грижі по розташуванню грижового мішка:

  • Пахова грижа. Грижові ворота розташовуються поруч із зовнішнім отвором пахового каналу.
  • Канатикова. Грижа опускається нижче, знаходиться в мошонці, але не доходить до рівня яєчка.
  • Пахово мошоночная грижа. Опускається в мошонку і знаходиться поруч з яєчком.

Симптоматика

Ознаки пахової грижі при наявності або відсутності обмеження розрізняються. Симптоми не ущемленої грижі досить типові і дозволяють під час візуального огляду виявити наявність захворювання. Основними ознаками є наявність пухлиноподібного випинання в паховій області і болі різної інтенсивності і характеру, що підсилюються при русі.

Симптоматика ущемлених гриж проявляється раптово. Присутній різкий біль, який з часом тільки посилюється. Разом з цим можуть спостерігатися нудота, блювання, метеоризм, запори, розлади сечовипускання. У пахової грижі симптоми в конкретному випадку залежать від вмісту грижового мішка.

Обмеження вимагає екстреного хірургічного втручання. При тривалому обмеженні проявляються симптоми генералізованого інфікування організму. Підвищується температура, погіршується самопочуття, проявляється слабкість і сонливість. Ці ознаки говорять про початок генералізованого запалення, що вимагає негайної госпіталізації.

Ускладнення

Варто розібратися, як може ускладнитися пахова грижа у чоловіків і чим вона небезпечна. Грижа без обмеження не становить серйозної небезпеки. Разом з нею можна прожити якийсь час до настання термінів планової операції. Її головним ускладненням може стати ущемлення.

Причиною цього зазвичай стає надмірне фізичне навантаження, яка призводить до розширення порожнини пахового каналу. Після закінчення навантаження канал стискається, ущемляючи грижовий вміст.

лапароскопия паховой грыжи

Ущемлення – екстрена ситуація, яка може призвести до найтяжчих наслідків. В першу чергу починається запалення пахової грижі, яке викликано накопиченням токсичних продуктів життєдіяльності в мішку. Крім цього, починається ішемічний некроз, викликаний порушенням кровопостачання защемленої частини органів. Якщо встигнути провести операцію до незворотного некрозу тканин, то наслідки обмеження залишаться мінімальними. Без лікування ущемлення ускладнюється відмиранням тканин очеревини і випав органу. Це призводить до перитоніту – запалення черевної порожнини. Через анатомо-топографічних особливостей людського тіла інфекційний процес може швидко захоплювати клетчаточние простору, приводячи до незворотних наслідків. З’являються перші септичні вогнища і інфекція генерализуется за рахунок виходу великої кількості патогенних агентів у кров’яне русло.

Важливо!

Сепсис – вкрай важкий стан, який з великим ризиком призводить до летального результату. Навіть при одужанні залишаються серйозні наслідки.

Підготовка до операції

Підготовка до операції з видалення пахової грижі починається з комплексного дослідження, яке призначить лікар. За рахунок існуючих методів візуалізації патологічних процесів доктор може з точністю визначити вміст грижового мішка і можливий ризик ускладнення. Аналізи крові, сечі і повністю зібраний анамнез дозволить лікарю-анестезіологу точно підібрати спосіб знеболення без ризику для здоров’я пацієнта.

За кілька днів до майбутньої операції необхідно постаратися дотримуватися суворої дієти, яка виключить всі смажені жирні страви, газовану воду, солодке. У їжу вживати варто вуглеводи: каші на воді, фрукти. Не зашкодить білок: курка, морепродукти, індичка. Особливо важливо за кілька днів до операції перестати повністю вживати спиртні напої, а також постаратися виключити куріння через надмірну навантаження на організм.

Протипоказане фізичне навантаження. Навіть невеликі, здавалося б, рухи можуть призвести до ущемлення грижі. Варто обмежити навіть просте переміщення по дому, встаючи з ліжка тільки в крайніх випадках.

Лікуваання

Єдиний спосіб усунути пахову грижу – операція. Це типове хірургічне втручання, яке спрямоване на вправлення грижового мішка і зміцнення стінок пахового каналу для запобігання повторного випадання. Консервативна терапія має місце бути і спрямована на зниження розвитку післяопераційних ускладнень. Використовуються традиційні для хірургії препарати:

  • антибіотики;
  • нестероїдні протизапальні засоби;
  • препарати для зміни реологічних властивостей крові.

Антибіотики дозволяють запобігти розвитку інфекційних ускладнень в післяопераційному періоді.

Нестероїдні протизапальні засоби знімають неприємні симптоми, які можуть з’явитися після проведення операції для поліпшення самопочуття пацієнта.

Антикоагулянти дозволяє профілактувати тромботичні ускладнення, які можливі при проведенні анестезії.

Операція з видалення пахової грижі у чоловіків на даний момент проходить з використанням сучасних сітчастих імплантів. Вони встановлюються на «слабкому» місці пахового каналу, надійно запобігаючи можливим рецидиви. Хірург перед операцією проводить комплексний огляд пацієнта і вирішує, який з методів оперативного втручання необхідно застосувати. Сучасна медицина знає близько 50 різних способів проведення операції, в тому числі досить радикальні і малоінвазивні. У деяких ситуаціях можливе проведення операції через ендоскопічну стійку, що багаторазово прискорює реабілітацію пацієнта в післяопераційному періоді, а також дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень.

Перевагою малоінвазивних операцій є можливість для пацієнта відправитися додому вже в день оперативного втручання, або на наступний ранок. Ризик розвитку ускладнень мінімальний, тому хірург може без побоювання відпустити людину додому.

У разі наявності відкритого хірургічного лікування термін перебування в стаціонарі становить близько 3-4 днів. Знаходження в лікарні необхідно, щоб упевнитися у відсутності післяопераційних ускладнень, а також для проведення відповідних процедур.

Для якісної реабілітації пацієнта застосовується бандаж для пахової грижі. Він дозволяє надійно профілактувати рецидив випадання грижового мішка. За рахунок зусилля на передню стінку пахового каналу випадання стає практично неможливим. Паховий бандаж для чоловіків необхідно носити практично весь час реабілітації, поки лікар не вирішить, що стінки пахового каналу зміцнилися повністю.

Вартість

Ціна на видалення пахової грижі складається з безлічі факторів і залежить в першу чергу від конкретного випадку захворювання. Вартість складається з оплати послуг лікаря-хірурга, лікаря-анестезіолога і ціни витратних матеріалів.

За умови проведення одноденного планової малоінвазивної операції вартість послуг вкрай мала. Це вдається досягти за рахунок можливості вже на наступний день відпустити пацієнта додому без необхідності проводити додаткове палатних спостереження.

У разі малоінвазивної операції можна обійтися без застосування наркозу, використавши лише місцеву анестезію. У кожному конкретному випадку рішення залишається за лікарем-анестезіологом.

Відкрите оперативне втручання коштує дорожче за рахунок складності проведення операції, а також більшого терміну перебування в стаціонарі. При лікуванні пахових гриж вартість операції не повинна служити основним фактором.

В ціну лікування входить оплата праці кваліфікованих фахівців, які допоможуть назавжди забути про патологію. Якісне виконання оперативного втручання допоможе за кілька днів позбутися від пахових гриж, які до цього могли кілька місяців турбувати пацієнтів.

Важливо!

Некваліфікована медична допомога може стати причиною виникнення широкого спектра післяопераційних ускладнень.

Лікування пахової грижі в Києві

Перед прийняттям рішення про лікування тієї чи іншої патології необхідно звернутися до лікаря за кваліфікованою консультацією. Доктора в нашому відділенні здатні провести повну комплексну діагностику захворювання і супутніх проблем.

Кожен конкретно випадок індивідуальний, тому необхідно звертатися за консультативною допомогою до досвідчених фахівців. Перевагою звернення в нашу лікарню є можливість за невелику суму отримати якісне медичне обслуговування.

Доступні ціни дозволяють отримати кваліфіковану допомогу практично кожному. При цьому для верств населення, які потребують особливої ​​якості медичного обслуговування, присутні додаткові знижки і бонуси.

У нашій лікарні працюють тільки кваліфіковані хірурги зі стажем, які вміють виконувати великий спектр оперативних втручань з видалення пахових гриж. Кожен пацієнт отримає індивідуальний підхід, в тому числі це стосується підбору анестезії та методу проведення операціі.

Ціль – використання найменш травмуючих методів хірургічного втручання для забезпечення максимально швидкого відновлення без ризиків отримати ускладнення.

Запись на бесплатную консультацию


Питання та відповіді

Що робити якщо у тебе пахова грижа?

У разі виявлення у себе перших симптомів пахової грижі варто негайно звернутися за якісної медичної допомоги для обстеження і призначення планової операції.

Скільки триває операція при паховій грижі?

Операція з видалення пахової грижі триває протягом 2-3 годин разом з анестезією. Це досить типове втручання, яке хірурги нашої лікарні проводять багато років.

До якого лікаря йти при паховій грижі?

Для лікування пахової грижі звертатися варто до пластичних хірургів. Консервативна терапія не може допомогти з лікуванням даного захворювання.

Скільки коштує операція пахова грижа?

Точну вартість послуг на проведення операції можна дізнатися на консультації у фахівця.

☑ Запис на консультацію

Записатися на безкоштовний прийом до лікаря-фахівця можна за номером ☎ 0800-215-486.

Лапароскопия паховой грыжи в Киеве для пациентов из Днепра, Донецка, Кировограда, Крыма, Луганска, Полтавы, Харькова, Черкасс.

5/5 (7 Reviews)
×
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Click here to join
Join Our Newsletter & Get 40% Off your First Order
Get Latest Fashion Updates & Offers
Download
Subscribe