Лікування пупкової грижі

Пупкова грижа – це хірургічне захворювання. У 10 разів частіше зустрічається у жінок. Складає ~ 5% всіх черевних гриж. Хірурги нашої лікарні щодня проводять втручання з приводу лапароскопічного видалення пупкової грижі. У нас працюють досвідчені фахівці вищої категорії, які врятували багатьох людей. Висока кваліфікація і відповідальне ставлення до роботи всього персоналу клініки, забезпечує швидке, комфортне, якісне відновлення післяопераційних хворих.

Причини

Причина виникнення завжди одна – слабкість м’язів живота в області пупка. Випинання утворюється під дією внутрішньочеревного тиску: сполучнотканинні краю широких м’язів живота розсуваються, пропускаючи через пупкове отвір органи черевної порожнини (петлі тонкого або товстого кишечника, сальник і інші).

Зовні це виглядає як роздутий, випнути назовні пупок.

пупочная грыжа

Якщо розглянути пошарове анатомічна будова області пупка, то ми, прямуючи зовні до будинку, побачимо:

 1. Шкіру.
 2. Підшкірна жирова клітковина.
 3. Поверхневу фасцію – соединительнотканное утворення, що складається з 2 листків.
 4. Глибоку фасцію.
 5. Зовнішню і внутрішню косі м’язи живота.
 6. Пряму і поперечну м’язи живота.
 7. Поперечну фасцію.
 8. Предбрюшинная жир.
 9. Паріетальную (пристінкову) очеревину.

Саме пупкове кільце – це округлий отвір в білій лінії живота. Сухожильні волокна передніх черевних м’язів утворюють тут рівні, гострі краї. У плода через нього проходять освіти пупкового канатика. Після народження тут виникає втягнутий рубець – пупок.

Тому, в залежності від розташування грижі, вона має різний за складом покриття. Вихід органів живота безпосередньо через кільце, формує більш тонку зовнішню оболонку і тісне отвір. Є високий ризик утиску, швидкого розвитку некрозу (відмирання) тканин, гангрени.

Якщо у вас або вашого родича:

 • спостерігається випинання пупка;
 • здуття не вправляється всередину навіть в положенні лежачи;
 • аномалія супроводжується сильними болями;
 • виникають розлади кишечника з порушеннями стільця.

Вам слід звернутися до фахівців якомога швидше. Лікарі нашої лікарні мають великий досвід роботи з пупковими грижами. На нашому рахунку безліч успішних операцій, в тому числі – з приводу усунення ускладнених пупкових гриж.

Різновиди пупкових гриж

Причина слабкості м’язів в області пупкового кільця – вроджений дефект розвитку. Люди, що народилися зі зниженим м’язовим тонусом цієї ділянки передньої черевної стінки, схильні до патологічного випинання через нього внутрішніх органів. Залежно від ступеня недорозвитку, варіює вік, в якому проявляється патологія.

Грижа пупкова має кілька класифікацій:

За походженням:

 • Вроджені. Виявляють у немовлят.
 • Придбані. Виникають у дорослих, через підвищений внутрішньочеревного тиску при зайвому напрузі області живота. Особливо у жінок – під час вагітності і після пологів. У обох статей – при сильних шлунково-кишкових розладах (надмірної перистальтики кишечника), важкій роботі, травмах, падінні з висоти, у віці після 40 років, коли знижується м’язовий тонус. Також до них відносяться післяопераційні грижі, що виникають після хірургічного втручання на внутрішні органи з розрізом в області пупка.

По локалізації:

 • Прямі (справжні). Проходять безпосередньо через отвір кільця. Найчастіше зустрічаються у немовлят, вагітних або недавно жінок, які народили, людей з ожирінням.
 • Косі (околопупочние, параумбілікальной). Розташовані зверху чи знизу від пупка. Частіше бувають у дорослих.

За перебігом розвитку ускладнень:

 • Вправимі. Вміст грижі вільно рухається – виступає під час кашлю, чхання, важкої фізичної роботи, при піднятті важких предметів, в положенні стоячи; повертається в черевну порожнину в положенні лежачи або при вправленні.
 • Не вправимі. Вміст грижі знаходиться в зафіксованому положенні. Вправити його без операції неможливо.

Ущемлені

 • Еластичне защемлення. Причина – скорочення тканин, що формують краю грижового отвору.
 • Калові обмеження. Обумовлено порушенням проходження калових мас через петлі кишечника, що формують вміст грижі.

Незважаючи на різні причини, в обох випадках вміст грижі здавлене краями грижового отвору. Порушується кровопостачання. Відбувається некроз, і розвивається гангрена.

Часті причини виникнення пупкової грижі

Пуповина, під час вагітності, пов’язує організм дитини з материнським, через невеликий отвір в передній стінці живота ембріона. Через неї відбувається харчування плоду, що надходить з кров’ю матері.

Після народження пуповина від’єднується, і отвір в стінці живота поступово заростає. Іноді черевна стінка не загоюється повністю, залишається розрив. Цей розрив ставить людину під загрозу розвитку пупкової грижі в будь-якому віці.

Пупкові грижі розвиваються внаслідок:

 • Напруги під час пологів.
 • Огрядності.
 • Сильної, частої блювоти.
 • Хронічних закрепів.
 • Постійного, сильного кашлю.
 • Частих вагітностей.

Головне – не допустити ускладнень грижі.

Симптоматика

Зазвичай, коли є пупкова грижа діагностика не представляє складнощів. Вона визначається візуально.

Досвідчені лікарі нашої лікарні швидко проведуть диференціальну діагностику з:

 • параумбілікальной;
 • епігастральній;
 • Спігелевій;
 • післяопераційної грижами.

Не защемлена грижа, не викликає особливих скарг хворих. Вона проявляється зовні – випинанням пупка.

Іноді, при фізичних навантаженнях, під час кашлю або чхання, грижа тимчасово обмежується і виникає біль в животі і епігастральній ділянці, нудота, блювота. Але в спокої ці симптоми проходять.

Основні симптоми пупкової грижі

Спочатку ви помічаєте у себе грижу, коли:

 • Підвищуєте голос, кричите.
 • Напружуєтеся під час акту дефекації.
 • Кашляєте.

Згодом відчуваєте дискомфорт:

 • Помічаючи опуклість пупка, яка значно збільшується під час кашлю або напруги.
 • Відчуваючи біль в області грижі.

Важливо!

Якщо опуклість почервоніла, затверділа, опухла або болить, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

Блювота і запор – ознаки більш серйозного стану. Вони часто виникають при обмеженні грижі. Петлі кишечника при цьому значно виступають в опуклість і кровообіг обмежена. Тут потрібно негайне втручання!

Щоб поставити точний діагноз і оцінити тяжкість перебігу грижі, ваш лікуючий лікар може призначити один з наступних методів діагностики:

 • МРТ.
 • Комп’ютерну томографію.
 • Ультразвукове дослідження.

Крім того, ваш лікар перевірить наявність ознак інфекції, призначивши аналізи крові і сечі.

Важливо!

Дуже часто люди тягнуть до останнього і не звертаються до лікарів за консультацією. Ця безтурботність може привести до летального результату, якщо вчасно не надати хірургічну допомогу при розвитку ускладнень.

А вони можуть виникнути в самі невідповідні моменти часу і в місцях, далеких від медичних стаціонаров.Обращайтесь до нас до виникнення ознак ущемлення.

Це полегшить ваше лікування і прискорить відновлення після оперативного вмешательства. Пізнє звернення і розвиток ускладнень небезпечні для життя хворого. Ускладнення грижі – некроз, гангрена, перитоніт – розвиваються в результаті її обмеження.

Часто, ущемленню сприяє тісний отвір, в який виходить пупкова грижа чим і небезпечна надмірна затримка звернення до лікаря.

При защемленні порушується крово- і лімфообіг органів, які формують вміст грижі. Стискаються лімфатичні судини і вени, виникає набряк тканин.

Грижове кільце щільно прилягає до грижового мішка і утворює в цьому місці странгуляціонную борозну.

Застій венозної крові проявляється ціанозом (синюшністю) грижі. Потім, у міру розвитку некрозу, колір стає синьо-багровим.

Приєднується інфекція – мікроорганізми, що входять до складу мікрофлори кишечника, проникають через слизову оболонку здавленої кишкової петлі в навколишні набряклі тканини.

Розвивається гангрена. Стан стає незворотнім. Запалення переходить в черевну порожнину. Тяжкість ускладнення посилюється перитонітом.

Час розвитку патологічних змін зазвичай не перевищує 10 – 12 годин. Тому вкрай важливо вчасно звертатися за медичною допомогою.

В нашій лікарні лікарі щодня рятують людям життя під час екстрених операцій. Але краще, щоб ви не доводили ситуацію до крайнощів.

Зверніться до наших фахівців якомога раніше і під час короткої планової операції:

 • вам вправлять грижовий вміст,
 • зміцнять черевну стінку,
 • без ризиків для вашого здоров’я,
 • виключаючи загрози для життя.

Лікування

Пупкова грижа, як і всі види гриж, лікується тільки хірургічними методами. Якщо хворий вчасно звертається до нас за допомогою і лікування проводиться планово, то використовуються мало інвазивні, щадні сучасні оперативні втручання.

До них відносяться:

 1. Лапароскопія пупкової грижі.
 2. Видалення пупкової грижі лазером.

Лікарі нашої клініки прекрасно володіють цими методиками. При мінімальному травмуванні тканин для отримання оперативного доступу, пацієнт отримує гарантію запобігання рецидивам появи цієї патології в майбутньому.

Під час операції з видалення пупкової грижі, хірург робить маленький надріз на пупку, обережно заштовхує виступаючі тканини в їх природне положення і закриває отвір, зміцнюючи черевні м’язи спеціальній стерильній сіткою. Ця процедура зазвичай займає близько години, і пацієнти можуть повернутися додому в той же день – в залежності від загального стану здоров’я і складності операції.

Ті, хто працює, приступають до трудової діяльності протягом 2-3 днів. Але слід уникати напруженої роботи протягом 4-6 тижнів після операції.

При розвитку ускладнень, проводиться повноцінна операція зі спеціальними можливостями, великим розрізом. При цьому видаляються уражені некрозом і гангреною частини внутрішніх органів і навколишні тканини. Якщо спостерігається перитоніт, то проводяться заходи щодо його усунення.

Відновлюватися після ускладнень буває дуже важко. У нас створені всі умови для полегшення післяопераційного періоду хворих. Тому, якщо у вас все-таки виникли ускладнення, негайно звертайтеся в наш стаціонар. Тут ви отримаєте висококваліфіковану допомогу досвідчених хірургів і належний післяопераційний догляд.

Вартість

Якщо у вас не ускладнена пупкова грижа і операція проводиться в “спокійному періоді”, вартість втручання буде невеликою.

Якщо буде потрібно тривала важка операція при наявності серйозних ускладнень унаслідок вашого пізнього до нас звернення, ціна буде значно вище.

Запис на консультацію

Ви можете записатися на прийом до хірурга на нашому сайті, а також за телефоном (особливо в екстрених випадках):

Запись на бесплатную консультацию


Питання та відповіді

✔ Скільки коштує операція з приводу пупкової грижі?

Ціна залежить від наявності ускладнень і методики оперативного втручання.
Лікар, після огляду і постановки діагнозу, запропонує кілька варіантів тактики лікування, з яких хворий і його сім’я зможуть вибрати найбільш підходящий.

✔ Що робити при пупковій грижі?

Звертатися до наших лікарів якомога швидше. Тільки фахівець оцінить ситуацію правильно. З ним ви обговоріть коли, де і як краще провести операцію.

✔ Пупочная грыжа нужна ли операция?

В каждом конкретном случае лечащий доктор определит лучшую для больного альтернативу классическому оперативному вмешательству.

При ранньому зверненні використовують малоінвазивні методи. Хворий швидко і безболісно відновиться.

✔ Чим небезпечна пупкова грижа?

Виникненням ускладнень. Гангрена і перитоніт можуть послужити причиною смерті хворого. Якщо пацієнта з ускладненим перебігом рятують, то після операції буває дуже складно відновитися. Втрата частини внутрішніх органів, позначається на якості життя в майбутньому.

Тільки від вас залежить, чи виникнуть ускладнення при пупкової грижі. Якщо ви вчасно звернетеся за нашою допомогою, лікування пройде без негативних наслідків для вашого здоров’я.

5/5 (5 Reviews)
×
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Click here to join
Join Our Newsletter & Get 40% Off your First Order
Get Latest Fashion Updates & Offers
Download
Subscribe