Лікування грижі білої лінії живота

Грижа білої лінії живота – це захворювання, що виявляється патологічним випинанням органів черевної порожнини по середній лінії живота. Лікування патології здійснюється тільки хірургічним шляхом. Причому чим раніше ви зробите операцію, тим менше ймовірність розвитку ускладнень. Тому при перших симптомах захворювання, вам варто, не втрачаючи часу, записатися на безкоштовну консультацію в нашу клініку, що має великий досвід і хороші результати в лікуванні грижі білої лінії живота!

Види

Грижа білої лінії може мати різну локалізацію. Залежно від того, де розташовується грижової мішок по відношенню до пупкового кільця, виділяються наступні види гриж:

 • Припупкова – локалізується поруч з пупкової ямкою.
 • Надпупкова – новоутворення розташовується трохи вище пупка.
 • Підпупкова – грижа утворюється нижче пупкової лінії.

Патологічний процес розвивається поступово і складається з наступних ключових стадій:

 1. Предочеревинналіпома – на даному етапі внутрішні органи залишаються без змін. Вміст грижового мішка складається виключно з жирової тканини. Перша стадія є відносно безпечною і легко піддається терапії.
 2. Початкова стадія – супроводжується залученням очеревини, частина якої проникає в область грижового мішка.
 3. Повноцінна грижа – на даній стадії в грижової мішок частково залучаються внутрішні органи, локалізовані в області очеревини.

При складному перебігу, в запущених клінічних випадках, грижа середньої лінії живота супроводжується також випинанням внутрішніх органов.

Методи і особливості проведення операції на пряму залежать від стадії захворювання і виду грижі. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим менш складне і масштабне хірургічне втручання потрібно, а, отже, скоротиться і тривалість реабілітаційного періоду.

Симптоматика

Симптоми грижі білої лінії живота багато в чому залежать від стадії захворювання. Основна проблема полягає в тому, що на початкових етапах хвороба не виявляє себе якимись специфічними ознаками. Ви будете нормально себе почувати і зможете дізнатися діагноз лише випадково, наприклад, при проходженні профілактичного огляду.

На 2 і 3 стадії, грижа білої лінії живота симптоми має наступні:

 • Нудота.
 • Напади блювоти.
 • Печія.
 • Хворобливі відчуття, локалізовані в області новоутворення, що посилюються при кашлі, фізичних навантаженнях, під час руху.
 • Порушення стільця (діарея, що змінюються запорами).
 • Метеоризм.
 • Відрижка.
 • Болі в області верхньої частини живота.
 • Освіта специфічного випинання, яке спочатку виявляється при пальпації, а потім, у міру прогресування захворювання стає помітно і візуально.
 • Порушення процесу сечовипускання.
 • Втрата апетиту.

При прояві хоча б декількох з перерахованих вище симптомів, потрібно відвідати лікарню, пройти обстеження, що дозволяє поставити точний діагноз і визначитися з лікуванням.

Ускладнення

До числа найбільш поширених ускладнень захворювання відносять наступне:

 • Некроз.
 • Кишкова непрохідність.
 • Перитоніт.

Новоутворення, за відсутності своєчасного лікування може сильно збільшуватися в розмірі, що супроводжується безліччю неприємних симптомів, аж до больового шоку.

Найпоширеніше ускладнення патології, яке згідно зі статистикою, виникає в 10% клінічних випадків – защемлення.

Важливо!

Вражена грижа білої лінії живота – це здавлення вмісту грижового мішка в області грижових воріт, яке відбувається раптово. Даний стан – надзвичайно небезпечний і несе потенційну загрозу для життя людини.

Защемлення грижі білої лінії живота виявляє себе такими клінічними ознаками:

 • Сильна нудота, що не знімається лікарськими препаратами.
 • Красива блювота.
 • Поява кров’яних домішок в калових масах.
 • Гострі, наростаючі болі, які не вдається усунути за допомогою анальгетиків.
 • Тривалий запор.
 • Напруга і затвердіння м’язів черевного преса.
 • Різке збліднення шкірних покривів.

Подібна клінічна картина, свідчить про б обмеженні грижі, що вимагає екстреного проведення операції!

Тому, якщо грижа білої лінії живота болить, а вправити новоутворення натисканням в положенні лежачи не вдається, спостерігаються інші, перераховані вище симптоми, негайно звертайтеся за медичною допомогою!

Лікування

Грижа білої лінії живота не піддається консервативному, медикаментозному лікуванню. Фізичні вправи, зміцнення м’язових груп черевного преса, до яких вдаються багато пацієнтів, може привести до негативного результату: збільшення грижі через розбіжності м’язових тканин.

Якщо у вас діагностована грижа білої лінії живота, бандаж також не допоможе позбутися від захворювання. Це – лише тимчасовий захід. Якщо носити бандаж занадто довго і часто, то черевні м’язи почнуть слабшати, розтягуватися і грижа буде рости в розмірах.

Тим більше не варто намагатися вилікувати грижу білої лінії живота за допомогою різних дієт, профілактичних методів, народних рецептів і сумнівних чудодійних препаратів! Не ризикуйте своїм здоров’ям, займаючись подібним самолікуванням!

Єдиний, ефективний спосіб лікування, що дозволяє повністю усунути проблему, уникнувши небажаних наслідків – це операція з видалення грижі білої лінії живота в стаціонарних умовах.

В ході хірургічного втручання видаляється як саме новоутворення, так і уражені ділянки м’язів черевного преса.

Існує більше 300 методик хірургічного лікування грижі білої лінії живота, кожен з яких має свої особливості, переваги і недоліки.

Оптимальний спосіб підбирається фахівцем в індивідуальному порядку, з урахуванням результатів попередньої діагностики, присутніх симптомів, стадії розвитку захворювання та інших особливостей конкретного клінічного випадку!

Перед операцією потрібно обов’язково пройти медичне обстеження, здати всі рекомендовані доктором аналізи.

Основні методи видалення

У більшості випадків, при грижі білої лінії живота, операція проводиться одним з наступних способів:

 1. Лапараскопія, ендоскопія – малоінвазивні методики. Операція проводиться через кілька невеликих проколів, в які вводиться спеціальний прилад, оснащений ліхтариком і камерою, а також мініатюрні хірургічні інструменти. Весь процес відображається на комп’ютерному моніторі, що дозволяє фахівцям діяти гранично точно.
 2. Класична порожнинна операція – відкрите хірургічне втручання. В ході процедури очеревина розрізається, оглядається, після чого грижа або вправляється, або видаляється. Завершальний етап – установка спеціальної сітки і накладення швів.

Найчастіше грижа білої лінії живота лікується методом герниопластики, за допомогою одного з таких способів:

 1. Натяжний – отвір, що утворюється в області видаленого новоутворення, вшиваються власними тканинами.
 2. Без натягу – для закриття отвору використовуються імпланти, спеціальна сітка, виготовлена з поліпропілену.
 3. Комбінований – припускає використання як власних тканин, так і сітки.

Большинство специалистов отдают предпочтение безнатяжному методу, поскольку он позволяет избежать растяжения тканей.

Реабілітація

Якщо ви плануєте проведення операції з видалення грижі білої лінії живота, варто заздалегідь ознайомитися з основними правилами реабілітації. Це дозволить прискорити відновлення і уникнути цілого ряду ускладнень.

Пацієнтам, які перенесли операцію, призначаються знеболюючі препарати. Рану потрібно регулярно перев’язувати, обробляти антисептичними средствами. Важливе значення має дієта, нормалізує стілець і попереджає поява запорів. У перші дні після операції основу раціону повинні складати киселі, бульйони, легкі супи. Поступово в меню вводяться яйця, каші, м’ясо нежирних сортів, морепродукти, фрукти і овочі. Гостра і солона їжа – протипоказана.

В період реабілітації, варто прислухатися до наступних рекомендацій фахівців:

 1. Уникати надмірних фізичних навантажень.
 2. Відмовитися від вживання спиртних напоїв.
 3. Утримуватися від підняття важких предметів.
 4. Носити спеціальну білизну, що дозволяє уникнути рецидиву.
 5. Здійснювати піші прогулянки, займатися лікувальною фізкультурою.

Середня тривалість відновного періоду після видалення грижі білої лінії живота становить від 2 до 4 тижнів.

Вартість

Грижа білої лінії живота операція – вартість хірургічного втручання можна точно визначити тільки після попередньої діагностики і консультації.

На ціну впливають такі чинники:

 1. Стадія розвитку захворювання і вид грижі.
 2. Метод проведення хірургічного втручання (порожнинна операція, лазерне видалення, лапароскопія, ендоскопія).

Вартість операції, крім самого хірургічного втручання включає в себе перебування пацієнта в стаціонарі, анестезію, лікарські препарати, необхідні в відновлювальному періоді.

Консультація і проведення операції

Якщо у вас вже діагностована грижа білої лінії живота або ж є типові для даного захворювання симптоми, звертайтеся до професіоналів! У державній лікарні ви можете отримати консультацію профільного спеціаліста, пройти попереднє обстеження і саму операцію.

Наші основні переваги:

 1. Команда кваліфікованих фахівців, з великим досвідом роботи.
 2. Низька, доступна для кожного вартість при високій якості лікування.
 3. Сучасні хірургічні методики.
 4. Надання знижок пенсіонерам та інвалідам.
 5. Надання лікарняного листа.
Запись на бесплатную консультацию


Приходьте на консультацію, і наші фахівці допоможуть підібратися оптимальний для вас спосіб лікування, дадуть цінні рекомендації! Пам’ятайте, що рішення про подальші дії грижі білої лінії живота може приймати тільки лікар, тому консультація необхідна кожному пацієнтові з таким діагнозом, адже лікується захворювання суто індивідуально!

Питання та відповіді

✔ Чи можливо лікування грижі білої лінії живота без операції?

Консервативні методи лікування допомагають лише зменшити прояви хворобливої симптоматики, запобігти подальшому зростанню новоутворення і приєднання супутніх ускладнень. Подібні заходи можуть бути рекомендовані пацієнтам, яким в силу певних захворювань або інших причин (наприклад, при вагітності) хірургічне втручання протипоказане. Однак, для того щоб вилікувати грижу білої лінії живота, операція необхідна!

✔Як виглядає грижа білої лінії живота?

Грижа білої лінії живота являє собою щільною пухлинне новоутворення, розташоване (в залежності від виду захворювання) в області пупкової ямки, вище або ж нижче пупка. Однак, такі зовнішні прояви стають помітні вже на 2-3 стадії розвитку патологічного процесу.

грыжа белой линии живота

✔ Яка діагностика грижі білої лінії живота?

Виявляється грижа білої лінії живота на УЗД. Крім того, пацієнтам призначаються такі види діагностичних досліджень, як гастроскопія, комп’ютерна томографія, шлунково-кишкового тракту з барієм. Потрібно також хірургічний огляд з пальпацією. Обстеження проводиться в диференціальних цілях, оскільки грижа білої лінії живота, особливо на ранніх стадіях, має симптоми, схожі з деякими іншими захворюваннями. Комплексна діагностика дозволяє встановити вид патології, стадію розвитку. На підставі отриманих результатів підбирається вірна терапевтична тактика, що дозволяє мінімізувати ризик рецидиву.

Запис на консультацію

Записатися на безкоштовний прийом до лікаря-фахівця можна за номером ☎ 0800-215-486.

5/5 (6 Reviews)
×
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Click here to join
Join Our Newsletter & Get 40% Off your First Order
Get Latest Fashion Updates & Offers
Download
Subscribe