Вам поставили діагноз пахвинна грижа, і ви не знаєте, що робити? Вам пропонують різні методи лікування та гарантують 100% результат, але все-таки є сумніви? Ви читаєте багато форумів, слухаєте поради друзів і не можете ніяк наважитися на операцію? Ви ставите собі питання: як я перенесу анестезію, адже в мене алергія, чи має лікар досвід, і скільки коштуватиме операція? Тоді читайте!
Зміст
- Причини.
- Класифікація.
- Як проявляється пряма пахвинна грижа?
- Які можуть бути ускладнення грижі, якщо не проводити операцію?
- Як відбувається підготовка до операції?
- Новий метод лікування прямої пахвінної грижі.
- Переваги центру лікування гриж живота у Києві.
Причини
Пряма пахвинна грижа є одним з різновидів гриж передньої черевної стінки. Виникає найчастіше в осіб чоловічої статі. Утворення патологічного випинання пов’язане зі слабкістю м’язів живота. Відбувається це внаслідок різних причин, за яких підвищується внутрішньочеревний тиск:
- виражені фізичні навантаження;
- травми черевної стінки;
- запори;
- надмірне блювання;
- постійний кашель;
- надлишкова маса тіла;
- вагітність та пологи;
- вроджена патологія сполучної тканини.
У структурі планових хірургічних втручань на черевній порожнині частка пахвинних гриж становить 80%. Анатомічна особливість пахового каналу у чоловіків є фактором виникнення пахової грижі. Найчастіше схильні до ризику особи старше 40 років. Існують випадки утворення захворювання і у жінок, але їх частота дуже низька.
Класифікація
Пряма пахвинна грижа має свою класифікацію.
За походженням:
- вроджена;
- набута
За розвитком патологічного процесу:
- первинна;
- рецидивуюча.
За наявністю ускладнень:
- неускладнена;
- ускладнена.
В залежності від розмірів:
- малого розміру;
- середнього розміру;
- гігантська.
- За клінічною картиною:
- вправні;
- невправні.
Найбільшу складність при лікуванні прямої пахвинної грижі становлять рецидивні. Саме цей вид виникає внаслідок неякісного хірургічного втручання. В результаті пацієнту необхідна повторна операція, яка ускладнюється рубцевим процесом у місці оперативного доступу. Найчастіше подібне ускладнення утворюється після традиційної відкритої герніопластики.
Завдяки новому лапароскопічному методу герніопластики в центрі лікування гриж живота у Києві вдається виконувати операції без ускладнень. Вже більше 5 років хірурги центру виконують трансабдомінальну передочеревинну пластику грижових воріт з використанням сітчастих протезів IPOM американської компанії BARD.
IPOM – це сітчастий імплантат (intraperitoneal onlay mesh), призначений для закриття грижових воріт невеликого діаметра до 5 см, що характерно для прямої пахвинної грижі. Поверхня сітчастого протеза покрита протизапальним матеріалом, що перешкоджає утворенню спайкового процесу. Сітка IPOM абсолютно гіпоалергенна та не викликає нагноєння або відторгнення. У комплект імплантату входять системи фіксації, які розсмоктуються самостійно та не вимагають повторного втручання.
Как проявляется прямая паховая грыжа?
Заметить грыжу не составит труда. На начальных стадиях болезни в паховой области образуется выпячивание округлой или овальной формы. Особенностью прямой паховой грыжи является тот факт, что выпячивание может исчезать и появляться снова.
При физическом напряжении мышц передней брюшной стенки может появиться болевой синдром. Он связан с натяжением близко расположенных к грыжевому мешку тканей. Только при прекращении напряжения и расслаблении мышц боль исчезает.
Для диагностики прямой паховой грыжи достаточно объективного осмотра хирурга. Который с помощью пальпации без труда выставит диагноз. К дополнительным методам обследования относится: УЗИ органов брюшной полости, герниография, ирригография. Для подтверждения диагноза достаточно только проведение УЗИ.
Які можуть бути ускладнення грижі, якщо не проводити операцію?
Найголовніше ускладнення прямої пахвинної грижі – защемлення. Цей стан вимагає невідкладної хірургічної допомоги. Відбувається це внаслідок скорочення м’язів передньої черевної стінки та зменшення діаметра грижових воріт. Внаслідок цього порушується кровопостачання органів, що знаходяться в грижовому мішку. Зрештою, це може призвести до некрозу тканин, кишкової непрохідності і навіть до сепсису. Якщо у вас з’явилися симптоми защемлення, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.
Симптоми защемлення:
- різка виражена болючість в області випинання;
- нудота;
- блювання;
- закреп;
- випинання на передній черевній стінці набуває червоного відтінку;
- підвищення температури тіла, слабкість, втрата апетиту.
Як відбувається підготовка до операції?
Лапароскопічне видалення прямої пахвинної грижі з імплантацією сітки IPOM проводиться під загальною анестезією із застосуванням наркозного апарату LEON PLUS. Даний апарат знижує ризики можливих інтраопераційних ускладнень та дозволяє хірургу виконати операцію якісно.
Перед операцією пацієнту пропонують амбулаторно пройти ряд лабораторно-інструментальних методів обстеження: флюорографія органів грудної клітки, електрокардіограма, загальний аналіз крові та сечі, біохімічне дослідження крові, аналіз крові на маркери гепатиту В та С, коагулограма, визначення групи крові та резус-фактора.
У стаціонарі ви також пройдете обстеження на наявність супутніх захворювань. Вам визначать ступінь анестезіологічного ризику та підберуть дозування лікарських препаратів для наркозу. Перевірять наявність алергічних реакцій та виключать можливе їх виникнення. Тому для проведення лапароскопічної герніопластики прямої пахвинної грижі методом IPOM немає протипоказань.
Новий метод лікування прямої пахвинної грижі
Лапароскопічне видалення прямої пахвинної грижі з фіксацією сітки IPOM є «золотим стандартом» герніопластики. Ця операція відноситься до хірургії «одного дня». Вже наступного дня ви зможете самостійно піти додому.
Суть операції полягає в наступному: хірург виконує 3-5 невеликих проколів на передній черевній стінці, проникає в черевну порожнину та витягує спеціальними інструментами вміст грижового мішка, за допомогою герніостеплера виконує фіксацію сітки IPOM до задньої стінки живота. Розмір проколів не перевищує 5 мм. Хірург використовує косметичні внутрішньошкірні шви, що розсмоктуються, в результаті яких від місць проколу не залишиться і сліду. Під час операції застосовується спеціальна лазерна диссекція тканин, яка не викликає утворення кровотечі та, отже, нагноєння рани. Тривалість хірургічного втручання становить трохи більше 50 хвилин.
Операцію виконує хірург вищої категорії з 25-річним досвідом проведення лапароскопічних операцій, який пройшов спеціалізацію в Німеччині, Іспанії та Ізраїлі. Але найважливіше для лікаря – це все-таки відгуки пацієнтів, з якими ви можете ознайомитись у відповідному розділі на головній сторінці.
Переваги центру лікування гриж живота у Києві
Відмінності лапароскопічного видалення прямої пахвинної грижі з фіксацією сітки IPOM від традиційної відкритої герніопластики полягають в наступному:
- Немає натягу тканин, отже, повна відсутність болю в післяопераційному періоді і немає ймовірності розходження швів. Коротший реабілітаційний період, що дозволяє раніше повернутися до свого повсякденного життя.
- Відсутність рецидивів. Оперувати повторно грижу в тому самому місці, повірте, неприємно не тільки для хірурга, але і для пацієнта.
- Використовуються шви, що самостійно розсмоктуються, як для сітчастого протеза, так і для закриття проколів. Завдяки цьому ви уникнете щоденних перев’язок і головне – болюче зняття швів.
- Після операції ви не помітите сліду проколів, які зробив хірург. Адже це важливо з точки зору краси вашого тіла!
Своїм пацієнтам ми пропонуємо:
- цілодобовий стаціонар;
- пакетну послугу по типу все включено, без прихованих платежів;
- надаємо електронний лікарняний лист;
- організовано роботу зі страховими компаніями.
Хочете переконатись, що нам можна довіряти? Тоді записуйтесь на безкоштовну консультацію та повірте, ми виправдаємо ваші очікування. Адже основним принципом роботи центру є індивідуальний та дбайливий підхід до кожного пацієнта!