Стажировка на 17-й Всемирной конференции по эндоскопической хирургии в Барселоне

Я успішно завершив свою участь у 17-й Всесвітній конференції з ендоскопічної хірургії, що проходила у Барселоні (Іспанія) 24-27 листопада 2021 року.

Ті компетенції, які вдалося вдосконалити завдяки отриманим на симпозіумах у рамках конференції знанням, безумовно, допоможуть мені й надалі дбати про наших пацієнтів, застосовуючи на практиці новітні розробки найдосвідченіших майстрів та метрів у хірургії.

эндоскопическая хирургия в Барселоне

З чого складалася програма

Програма конференції відрізнялася насиченістю та складалася з численних симпозіумів і практичних занять. Достатній час приділявся обговоренню найактуальніших тем, було показано найкращі майстер-класи.

З розглянутих тем можу згадати такі:

  • Пахова грижа;
  • Гарячі теми в хірургії гриж;
  • Грижа діафрагмальна;
  • Антирефлюксна хірургія;
  • Нові відкриття у колоректальній хірургії.

Їх розгляд супроводжувався гарячими дискусіями, які не могли не сколихнути будь-якого хірурга. Достатньо відзначити хоча б складності діагностики гриж.

Чимало уваги приділялося на конференції застосуванню технічних засобів у хірургії. Так, та сама тематика гриж розглядалася з найкращими відеоматеріалами. Порушувалися при розгляді питань та застосування ультразвуку, а також флуоресценції. Крім того, увага учасників була акцентована на роботизованій хірургії.

Особливу увагу хотілося б звернути на велику кількість отриманої та обговорюваної на заходах у рамках конференції інформації з лапараскопічної хірургії. Зокрема, у центрі розгляду багатьох учасників форуму опинилися грижі живота. Це символічно, тому що тема досить актуальна, розробки по ній знаходяться на стику декількох наукових дисциплін медицини. Під приціл докладнікив потрапляли і симптоматика, і терапевтичні методи з особливостями їх вибору. Детально розглядалася також пластика гриж.

Всесвітньо відомі імена та бренди

В один із перших днів конгресу на всіх учасників незабутнє враження справив німецький досвідчений хірург Томас Карус, який присвятив нам два напівденні курси з лапароскопічного ушивання.

Один із часових проміжків був заповнений справжнім практичним іспитом, в основу якого були покладені навчальні технології UEMS (European Union of Medical Specialists).

Цілу Академію талантів представляв на симпозіумі лондонський вчений із Імперського коледжу Шераз Маркар.

Важливу частину хірургії визначає якість обладнання, зокрема елементарні інструменти. І знаковою подією форуму стала спеціальна частина – симпозіум від всесвітньо відомого виробника Карла Шторца. На ній ми були не тільки проінформовані про сьогоднішню лінійку компанії, а й про новітні розробки, які поки що проектуються концерном.

До речі, це був не єдиний виробник медичної техніки, представлений на заходах форуму. Супутниковий симпозіум провів також відомий виробник медичного обладнання Medtronic.

На окрему увагу заслуговує симпозіум, організований німецькою медичною та фармацевтичною компанією B. Braun. Інформація, надана організаторами, була з великим інтересом сприйнята нами, слухачами та учасниками заходів. У ній містився повноцінний аналіз всього спектра необхідного обладнання та медичних засобів.

Свої виступи провели також компанії Страйкер (США) – світовий лідер медичних технологій – та міжнародний виробник медобладнання Arthrex.

Один із яскравих спогадів про конференцію у мене пов’язаний з розглядом теми «Прийняття рішення та усунення проблем при лапароскопічній холецистектомії». Інформація по ній була подана максимально розгорнуто і супроводжувалася аргументованою демонстрацією відеоматеріалів із зазначенням конкретних прийомів й обладнання, що застосовується.

До розгляду були також представлені теми «Погляд у майбутнє мініінвазивної хірургії», «Роль сіток у герніопластиці», «Майбутнє баріатричної хірургії», «Принципи електрохірургії», «Нові тенденції у хірургії стравоходу та шлунка».

Командність та високий рівень конференції

Всі ми чудово обізнані, що успіх операції багато в чому визначається злагодженістю командної роботи. Саме тому одна із частин конференції була спеціально присвячена створенню ідеальної команди. Більшість практичних занять також проводилося згруповано.

Окремо хочу наголосити на найвищому рівні організації конференції, що виражався як у технічному оснащенні кожного окремого фрагмента заходів, так і в цінності кожної його хвилини, наповненої чітко структурованою інформацією. Комфортно організований побут також позитивно мотивував участь у конгресі. Участь у конференції такого рівня для мене є великою честю та корисною знахідкою.
На ній були отримані ті знання, удосконалені компетенції, які є на сьогодні необхідним елементом у роботі хірурга. Я докладу всіх зусиль, щоб отримане було затребуване у нашому колективі, який продовжить своє сходження до переможних вершин у найскладнішому операційному світі.

5/5 (2 Reviews)
0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×