Лікування гриж живота в Києві

ПРОФЕСІЙНО. КОМФОРТНО. ДОСТУПНО.

У центрі герніології в Києві досвідчені хірурги проводять оперативне лікування гриж живота з використанням перевірених технологій і якісних матеріалів. Консервативна терапія не тільки неефективна при цьому захворюванні, але і може призводити до появи небезпечних ускладнень. Єдиним способом лікування грижі живота є герніопластіка – це видаленням грижі з застосуванням сітчастих ендопротезів (без натягу) або власних тканин пацієнта (з натягом).

Грижа живота – це патологічне випинання, в яке потрапляють частини внутрішніх органів, проходячи через грижові ворота. У самому мішку можуть виявитися петлі кишечника, частина маткової труби, апендикс. У 70-80% випадків зустрічається саме пахова грижа.

Загальні симптоми гриж живота

Симптоми грижі живота залежать від місця розташування грижового випинання. Грижі живота бувають зовнішніми і внутрішніми. Також вони можуть бути як вправимі, так і невправимі.

За місцем локалізації фахівці виділяють наступні види грижі живота:

  • пахова;
  • пупкова;
  • стегнова;
  • грижа білої лінії живота;
  • післяопераційна.

Пахова грижа зустрічається частіше інших видів захворювання. Вона з’являється на тлі патологічного випинання частини очеревини в область паху. Захворювання діагностують переважно у чоловіків, які займаються важкою фізичною роботою.

Грижовоговипинання в області пупка проявляється частковим випаданням черевних органів через пупкове кільце. Захворювання виявляється переважно в дитинстві і у дорослих жінок після 40 років.

Стегнова грижа формується під час виходу за межі очеревини частини сальника або кишки через стегнове кільце. Зустрічається переважно у дітей першого року життя і жінок. Розміри грижі невеликі, але вузькі грижові ворота підвищують ризик появи обмеження.

Післяопераційна грижа живота з’являється на тлі дефектів хірургічного рубця, через які з’являються частини великого сальника або кишечника. Хвороба прогресує найчастіше при використанні неякісного шовного матеріалу.

Грижа білої лінії живота з’являється внаслідок слабкості сполучної тканини і діастазу м’язів. Всередину дефекту можуть потрапляти частини тонкого кишечника або сальника.

Симптоми грижі живота пацієнти помічають переважно при м’язовій напрузі черевної стінки і в положенні стоячи, коли з’являється невелике випинання. Його можна легко вправити пальцями. Лежачи грижа стає непомітною. Але в міру розвитку хвороби округле утворення перестає зникати в спокої і коли людина приймає горизонтальне положення тіла. На цій стадії розвитку захворювання можуть виникати гострі і тупі болі. Сама грижа живота стає невправима, підвищується ризик появи небезпечних для життя ускладнень

Ускладнення захворювання

Пахова грижа буває різного розміру. У міру її зростання виникають хронічні болі, які з’являються переважно під час фізичного перенапруження. Коли сліпа кишка потрапляє в грижової мішок, з’являються запори, можливий виражений метеоризм, розвивається гостре защемлення грижі, яке відноситься до невідкладних станів. Воно вимагає термінової госпіталізації. У жінок при наявності пахової грижі нерідко прогресує альгодисменорея. При цьому стані з’являються напади інтенсивного болю в перші дні менструації через знаходження в мішку грижі частини придатків.

Обмеження грижі проявляється блювотою і нудотою, сильним больовим синдромом, що локалізуються в області паху. Ускладненнями захворювання також можуть бути некротичні ураження тканин кишечника, копростаз.

Методи лікування

Єдино правильним способом лікування є проведення операції на грижу. Дії хірурга спрямовані на видалення грижі і відновлення цілісності тканин. Після огляду лікар може точно сказати, яким способом краще видаляти грижу у конкретного пацієнта. Герніопластика може мати кілька різновидів. Для заміщення дефекту фахівці використовують власні тканини або синтетичний матеріал сітчастої будови.

Оперативне лікування проводять під загальною анестезією. Лікар отримує доступ до паховому каналу, виділяє грижової мішок з тканини очеревини і проводить його видалення. Після фахівець зашиває отвір в області очеревини і проводить пластичну корекцію тканин При цьому обов’язково враховуються індивідуальні особливості анатомії пацієнта, що дозволяє скоротити ризик рецидиву захворювання в майбутньому.

Сьогодні найчастіше застосовується метод оперативного лікування без натягу із застосуванням сітчастого трансплантата. Поліпропіленова сітка виконує функції надійного каркаса, в який проростає власна сполучна тканина черевної стінки, що дозволяє попереджати повторне випадання частин кишечника і інших внутрішніх органів.

При своєчасному зверненні до фахівців прогноз при грижах живота сприятливий. Проведення операції дозволяє попередити важкі інфекційні ускладнення, розвиток некрозу і помітно підвищити якість життя хворого. Після хірургічного втручання лікар обов’язково дає корисні рекомендації для профілактики рецидиву хвороби, радить поступово зміцнювати м’язи черевної стінки і попереджати стану, які призводять до підвищення внутрішньочеревного тиску (запори, кашель).

Консервативне лікування грижі живота практично не застосовується. Винятком є ​​діти до 5 років. У них може відбуватися мимовільне зміцнення пупкового кільця зі зникненням грижовоговипинання. В інших випадках потрібне хірургічне лікування. Бандажі та інші методи консервативної терапії ставляться до вичікувальну тактику і застосовуються на етапі підготовки до герніопластики, а також – при наявності протипоказань до проведення операції

Видаленням грижі є «золотим стандартом» сучасної герніології. Найчастіше грижовоговипинання видаляють через лапароскопічний доступ. Така операція не вимагає класичного розсічення черевної стінки. проводять
лапароскопічну герніопластику через невеликі проколи, отримані троакаром. Лапароскоп оснащений мініатюрною відеокамерою, яка подає зображення на монітор, а також джерелом світла. Через троакари вводять інструменти, необхідні для видалення грижі живота . Утворений дефект м’язової стінки закривають сітчастим ендопротезом

Переваги лапароскопічної герніопластики

Лапароскопічна герніопластика використовується при плановому лікуванні грижі живота, коли немає гострого запалення і сильного болю. Операція не вимагає тривалої госпіталізації і легко переноситься пацієнтами.

Основні переваги методики:

  • мінімальні пошкодження черевної стінки;
  • відсутність помітних швів;
  • низький ризик рецидивування хвороби;
  • скорочення періоду реабілітації;
  • відсутність виражених післяопераційних болів.

При класичній герніопластиці грижовий отвір вшивають звичайним швом, на який припадає все навантаження після оперативного лікування. Надійна рубцева тканина формується не відразу, а протягом 3-4 місяців. Весь цей період необхідно обмежувати навантаження. Навіть незначне м’язове напруження може призводити до розтягування рубця і рецидиву грижі.

При лапароскопічної герніопластики сітчасту «латку» накладають зсередини черевної стінки. Тому ризик рецидиву захворювання незначний. Обмеження на фізичні навантаження не такі суворі і тривалі.

Вартість операції

Ціна операції з видалення грижі живота залежить від типу операції. Також на вартість впливає ступінь тяжкості стану. Оперативне лікування защемленої грижі коштує дорожче, ніж не защемленої. У нашому центрі герніології, який знаходиться в Києві, можна провести оперативне лікування грижі живота за прийнятною ціною.

Хірурги і анестезіологи працюють відповідно до діючих медичних стандартів. Перед проведенням хірургічного втручання пацієнт проходить комплексну діагностику, за результатами якої фахівці підбирають відповідний тип операції.

Провести оперативне лікування грижі можна в Києві в нашій клініці. У лікарні працюють добре підготовлені, досвідчені хірурги, в розпорядженні яких сучасне обладнання відомих виробників. Фахівці точно знають, як позбутися від цього захворювання з мінімальними ризиками для здоров’я. Ми пропонуємо вигідні умови для проведення операції. Надаємо знижки пацієнтам з інвалідністю та пенсіонерам.

Питання та відповіді

Чим небезпечна грижа на животі?

Грижа на животі небезпечна своїми ускладненнями (защемлення, некроз, приєднання вторинної інфекції).

Які ознаки защкслення грижі живота?

З’являються нудота, інтенсивні болі в області черевної стінки, спостерігається її натяг. Також характерний виражений метеоризм. Для визначення подальшої тактики лікування фахівці крім огляду призначають УЗД, оглядову рентгенографію і інші дослідження, що дозволяють отримати інформацію про точний вміст грижового мішка і стан пацієнта.

Які сітки використовують для лікування гриж?

Під час видаленням грижі використовують хірургічні сітки для грижі: ті що не розсмоктуються, та ті що повністю розсмоктуються і частково розсмоктуються. Також хірурги використовують міцні ендопротези. Вони складаються з трьох шарів і не зміщуються в тілі пацієнта. Яка саме сіточка при грижі буде використовуватися, повинен визначити лікар, орієнтуючись на особливості клінічного випадку.

Який вид знеболювання при операції?

Видалення грижі проводять традиційно під загальним наркозом. Але невеликі грижі можна видаляти під місцевою або епідуральної анестезією. Для правильного вибору типу наркозу необхідно провести комплексне обстеження, за результатами якого лікар може оцінити роботу серцево-судинної системи, можливі ризики для здоров’я хворого і уникнути ускладнень.

Як швидко я зможу повернутись до звичайного життя після операції?

Відновлювальний період триває кілька місяців. При використанні лапароскопічної техніки реабілітація проходить легше і триває всього 2-4 тижні завдяки скороченню травматизації і відсутності інтенсивних болів в ранньому післяопераційному періоді. Детальніше про обмеження і терміни реабілітації розповідає лікуючий лікар – кожному своєму пацієнту.

Яка вартість операції по видаленню грижі?

Вартість операції залежить від застосовуваної техніки. Чим складніша робота хірурга, тим вищою буде ціна видаленням грижі. Ми пропонуємо доступні умови на Герніопластику різного рівня складності.

Чи болить грижа на животі?

Болі виникають під час і після фізичних навантажень. Але в міру зростання грижовоговипинання больовий синдром з’являється і в спокої. Найбільш сильно болить черевна порожнина при затисканні грижовоговипинання.

Коли мені потрібно звернутися до лікаря?

При підозрі на освіту грижового дефекту необхідно звернутися за медичною допомогою. Чим раніше фахівець проведе огляд і діагностику, оцінить загальні ризики для здоров’я, тим швидше можна вирішити цю проблему. Рекомендується проводити заплановане видаленням грижі. Воно набагато безпечніше і легше переноситься, ніж екстрена операція на тлі виникаючих ускладнень.

Куди звертатися з цією проблемою?

Грижу живота лікують хірурги. Ви можете звернутися в нашу клініку, записавшись на прийом до профільного фахівця. На ранній стадії грижовоговипинання не дає явних клінічних проявів. Краще оглядати очеревину в положенні стоячи, злегка напружуючи м’язові тканини. При підвищенні внутрішньочеревного тиску стає помітним грижовоговипинання.

Чи можна жити з грижею?

Жити з грижовим освітою можна, але саме по собі воно небезпечне для здоров’я, особливо при защемленні і появі інших ускладнень. Саморазрешення захворювання можливо лише в дитячому віці, у міру зміцнення м’язів черевного преса.

×
SAVE 20%
off Individual Membership every year you're a member with us
Click here to join
Join Our Newsletter & Get 40% Off your First Order
Get Latest Fashion Updates & Offers
Download
Subscribe